ماکرون در خصوص احتمال وقوع جنگ داخلی در فرانسه هشدار داد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

ماکرون در خصوص احتمال وقوع جنگ داخلی در فرانسه هشدار داد

با نزدیک شدن دور اول انتخابات زودهنگام پارلمانی فرانسه، رئیس‌جمهور این کشور اروپایی هشدار داده است در صورت پیروزی احزاب‌ راست‌افراطی و چپ افراطی، احتمال وقوع «جنگ داخلی» وجود دارد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۲۴ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۶۹۷۹

به گزارش راهبرد معاصر؛  امانوئل ماکرون روز گذشته (دوشنبه) در مصاحبه با پادکست «نسل‌ها، خودتان انجام دهید»، تصریح کرد که حزب چپ افراطی «فرانسه راست قامت» و حزب راست افراطی «اجتماع ملی» هر دو، سیاست‌های تفرقه‌اکنانه‌ای را دنبال کرده‌اند که به تنش‌ها در بین جوامع دامن زده است.


وی ادامه داد که پاسخ راست افراطی‌ها به ناامنی، «موجب نارضایتی افراد نسبت به مذهب و اصل خود می‌شود و بنابراین افراد را به سمت جنگ داخلی سوق می‌دهد».
ماکرون تصریح کرد که چپ افراطی به رهبری «ژان لوک ملانشن»، نوعی تفرقه را با اهداف انتخاباتی ترویج می‌دهد که «آن نیز جنگ داخلی را ترویج می‌دهد زیرا مردم را نسبت به مذهب و گروههای قومی ناراضی می‌کند».


حدود دو هفته پیش، در پی شکست سنگین حزب حاکم فرانسه در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا، ماکرون مجبور شد مجمع ملی فرانسه (پارلمان) را منحل کند و اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی برای تعیین سرنوشت فرانسه کرد.


این اقدام ماکرون در واکنش به شکست سنگین حزب رنسانس ماکرون در انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا در مقابل حزب راست‌گرای «اجتماعی ملی» (RN) صورت گرفت.
دور اول انتخابات پارلمانی فرانسه برای تعیین دولت جدید، در تاریخ 30 ژوئن (10 تیر) برگزار می‌شود و دور دوم برای هفتم ژوئیه (17 تیر) برنامه‌ریزی شده است.


نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که حزب اجتماع ملی احتمالاً با 35 درصد در دور اول انتخابات پارلمانی پیروز می‌شود و حزب فرانسه راست قامت با 27 درصد در جایگاه دوم و حزب رنسانس ماکرون نیز با 19 درصد در جایگاه سوم قرار خواهد گرفت.


در روزهای گذشته، متحدان رئیس‌جمهور فرانسه هشدار داده‌اند در صورت پیروزی راست‌افراطی‌ها و چپ افراطی‌ها، فرانسه در معرض خطر آشفتگی اقتصادی قرار می‌گیرد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده