نبیه بری: اسرائیل حمله کند در کنار حزب‌الله می‌جنگیم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

نبیه بری: اسرائیل حمله کند در کنار حزب‌الله می‌جنگیم

رئیس پارلمان لبنان نسبت به تشدید تنش در مرزهای لبنان و اراضی اشغالی ابراز نگرانی کرد.
تاریخ انتشار: ۱۲:۵۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۶۹۸۷

به گزارش راهبرد معاصر، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان و رئیس جنبش «أمل» گفت: من بسیار نگران شرایط کنونی هستم. ما در یک مرحله حساس و یک ماه سرنوشت ساز و وضعیتی ناآرام هستیم. ما با «آموس هوکشتاین» فرستاده آمریکا به لبنان دیدار کردیم و منتظر جواب وی بعد از سفرش به تل آویو بودیم اما این اتفاق نیفتاد و این دلیلی برای عدم اطمینان از طرح آمریکا برای آرام کردن اوضاع در مرزها است.

 

وی در مصاحبه با شبکه روسیا الیوم درباره جزئیات طرح آمریکا گفت: طرح هوکشتاین شامل این بود که حزب‌الله هشت کیلومتر از مرزها عقب‌نشینی کند. ما نیز در مقابل خواهان عقب نشینی هشت کیلومتری ارتش اسرائیل از مرزها شدیم. به رغم نقض مکرر قطعنامه ۱۷۰۱ توسط اسرائیل ما همچنان به اجرای کامل آن پایبند هستیم.

 

بری گفت: تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش همچنان ادامه دارد. مقاومت به قواعد درگیری پایبند است اما اسرائیل آن را نقض می‌کند و سیاست زمین سوخته را در مناطق مرزی اجرا می‌کند.

 

وی تاکید کرد: اگر اسرائیل حمله‌ زمینی به خاک لبنان انجام دهد ما در کمین آن و در خط مقدم و در میدان در کنار حزب الله خواهیم بود.

 

نبیه بری درباره حملات رسانه‌های غربی علیه فرودگاه بین المللی بیروت گفت: این نخستین باری نیست که فرودگاه بیروت در معرض چنین حملاتی قرار می‌گیرد.

 

اخیرا روزنامه تلگراف مدعی شد حزب الله لبنان در فرودگاه بین‌المللی بیروت سلاح ذخیره می‌کند. لبنان در واکنش به این ادعا از سفرا و اصحاب رسانه کشورها خواست از این فرودگاه بازدید کنند. این بازدید روز دوشنبه انجام شد./ ایسنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده