تأکید وزیر خارجه کویت بر توسعه روابط با ایران-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

تأکید وزیر خارجه کویت بر توسعه روابط با ایران

وزیر خارجه کویت در دیدار علی باقری بر آمادگی دولت کویت برای توسعه همه جانبه روابط با ایران تأکید کرد.
تاریخ انتشار: ۱۹:۲۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۷۰۱۸

به گزارش راهبرد معاصر، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در ادامه دیدارها و رایزنی‌های خود در حاشیه اجلاس مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا ACD روز دوشنبه چهارم تیر ماه با عبدالله علی الیحیا وزیر امور خارجه کویت دیدار و گفت‌وگو کرد.


باقری در این دیدار از پیام‌های تسلی بخش مقامات عالیرتبه کویت در پی شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید تشکر و قدردانی کرد.


سرپرست دستگاه دیپلماسی با اشاره به اشتراکات فراوان فرهنگی و روابط نزدیک دو کشور، تعامل و همکاری نزدیک بین ایران و کویت و دیگر کشورهای منطقه را موجب تقویت ثبات و استقرار پایدار در عرصه منطقه خواند.


علی باقری با اشاره به سیاست دولت شهید آیت‌الله رئیسی در تحکیم روابط با همسایگان بعنوان یک اولویت اصلی در عرصه سیاست و روابط خارجی، تقویت اعتماد متقابل را نقطه شروع تعامل بین کشورهای همسایه خواند و  تحکیم پیوندهای اقتصادی بین ایران و کویت را لازمه تقویت روابط بین طرفین عنوان و در این راستا بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران برای گسترش روابط با کویت تأکید کرد.


عبدالله علی الیحیا وزیر امور خارجه کویت نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای پرواز اردیبهشت، از سابقه تعامل و مذاکرات خود با حسین امیرعبداللهیان به نیکی یاد کرد.


وی با اشاره به اشتراکات تاریخی، جغرافیایی و فرهنگی بین دو کشور و مردم، بر آمادگی دولت کویت برای توسعه همه جانبه روابط با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.
طرفین در این دیدار بر توسعه روابط در تمامی عرصه‌ها، فعال سازی و تقویت سازوکارهای روابط دوجانبه از جمله کمیسیون مشترک اقتصادی، کمیته سیاسی و کنسولی تأکید کردند. 


طرفین در این دیدار همچنین در خصوص برخی موضوعات کنسولی و همکاری‌های دو کشور در مجامع بین المللی رایزنی و تبادل نظر کردند./فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده