هشدار کرملین به ارمنستان: با پیوستن به اتحادیه اروپا بازار روسیه را از دست خواهید داد-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هشدار کرملین به ارمنستان: با پیوستن به اتحادیه اروپا بازار روسیه را از دست خواهید داد

مقام ارشد دولت روسیه با هشدار به دولت ارمنستان درخصوص نزدیک‌تر شدن بیشتر به غرب گفت، جهت گیری سیاسی این کشور بیش از پیش به سمت غرب متمایل شده که اشتباه است.
تاریخ انتشار: ۱۹:۵۳ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۷۰۱۹

به گزارش راهبرد معاصر؛ «آلکسی اورچوک» معاون نخست وزیر روسیه روز سه شنبه با هشدار به ارمنستان گفت، در صورت پیوستن به اتحادیه اروپا، ارمنستان دسترسی بدون تعرفه به بازار روسیه و سایر امتیازات اقتصادی اعطا شده را از دست خواهد داد.


 
به گزارش وبگاه «رادیو اروپای آزاد» اورچوک در  سخنرانی در مجمع کارشناسان بین‌المللی در مسکو اظهار داشت:«امروز جهت گیری سیاسی این کشور بیش از پیش به سمت غرب متمایل شده که اشتباه است. اتحادیه اروپا و اتحادیه اقتصادی اوراسیا باهم ناسازگار هستند.»


«آرمان یگویان» قانونگذارارشد ارمنستان گفته است که «نیکول پاشینیان» نخست وزیر و تیم سیاسی او به طور جدی در حال بررسی پیوستن به اتحادیه اروپا هستند.
این مقام ارشد روس ادامه داد«نزدیکی ارمنستان  به روسیه باید به عنوان بهایی تلقی شود که ما برای امنیت و عمق راهبردی خود می‌پردازیم تلقی شود. بنابراین، ورود برخی بازیکنان فرامنطقه‌ای به آنجا عواقبی خواهد داشت.»


روسیه سال گذشته بیش از 35 درصد از تجارت خارجی ارمنستان را به خود اختصاص داد.

روسیه همچنین تامین کننده اصلی گاز طبیعی ارمنستان است. قیمت گاز روسیه برای این کشور مدت‌هاست که بسیار پایین‌تر از سطح بازارهای بین‌المللی تعیین شده است.


«میخائیل گالوزین» معاون وزیر خارجه روسیه نیز در روزهای گذشته نسبت به هزینه اقتصادی حرکت بیشتر ارمنستان به سمت غرب هشدار داد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده