تأکید وزیر خارجه نپال بر تقویت مناسبات دوجانبه با ایران-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

تأکید وزیر خارجه نپال بر تقویت مناسبات دوجانبه با ایران

معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه نپال در دیدار با باقری با بیان اینکه ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری ۲ کشور در حوزه‌های مختلف از جمله در بخش کشاورزی، نیروگاه برق آبی و گردشگری وجود دارد، گفت: از بهره گیری از این ظرفیت‌ها برای توسعه روابط استقبال می‌کنیم.
تاریخ انتشار: ۲۰:۰۰ - ۰۵ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 25
کد خبر: ۲۴۷۰۲۰

به گزارش راهبرد معاصر، نارایان کاجی شرستا معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه نپال که برای شرکت در نوزدهمین نشست وزرای خارجه کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا (ACD) به تهران سفر کرده، در حاشیه این نشست با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.


سرپرست وزارت امور خارجه ضمن تقدیر از ابراز احساسات و عواطف صمیمانه و تسلی بخش مقامات نپالی در مورد شهدای پرواز اردیبهشت، روابط دو کشور را در مسیری درست توصیف کرده و بر آمادگی ایران برای ارتقا و تقویت مناسبات و همکاری‌ها در سطوح دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی تاکید و از این روند استقبال کرد.
وی به ظرفیت‌های خوب همکاری در عرصه‌های اقتصادی، تجاری و انرژی از جمله ظرفیت بسیار خوب ایران در صدور خدمات فنی و مهندسی و تاسیس نیروگاه آبی اشاره کرد و گفت: همکاری‌ها در این عرصه‌ها تامین کننده منافع دو کشور است.


باقری با اشاره به برگزاری نشست تهران در شرایط حساس و ویژه منطقه و جهان که متاثر از جنایات صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین است،‌ ایفای نقش فعال کشورهای مستقل آسیا را در قالب سازوکارها و سازمان‌های مستقل مخالف یکجانبه گرایی مثل ACD, بریکس و شانگهای در راستای خواست افکار عمومی جهان در مخالفت با یکجانبه گرایی توصیف کرد.


معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه نپال نیز ضمن ابراز خرسندی از سفرش به ایران، از وقوع حادثه منجر به شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران ابراز تاسف کرد و مراتب تسلیت و همدردی دولت و مردم‌ نپال را ابراز داشت.


وی به زمینه‌های مشترک فراوان برای توسعه روابط دو کشور در بخش‌های تجاری و اقتصادی و نیز در سطح سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی مانند مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا، جنبش غیرمتعهدها و سازمان ملل متحد اشاره و تاکید کرد:ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری دو کشور در حوزه‌های مختلف از جمله در بخش کشاورزی، نیروگاه برق آبی و گردشگری وجود دارد که ما از بهره گیری از این ظرفیت‌ها برای توسعه روابط استقبال می‌کنیم. 


وی بر رویکرد کشورش در غیر قابل پذیرش بودن یکجانبه گرایی بعنوان راه حل معضلات و چالش‌ها و حمایت از منطقه گرایی و چندجانبه گرایی در مناسبات بین‌المللی و نیز دفاع از حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین و عضویت کامل این کشور در سازمان ملل متحد و توقف جنگ و ارسال کمک‌های انسانی به غزه تاکید کرد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده