صدور هشدار قرمز هواشناسی برای این استان‌ها-راهبرد معاصر

صدور هشدار قرمز هواشناسی برای این استان‌ها

اداره کل هواشناسی استان اردبیل و گیلان ضمن اعلام هشدار قرمز به شهروندان توصیه کرد از هرگونه تردد و اطراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.
تاریخ انتشار: ۱۷:۴۳ - ۰۶ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 26
کد خبر: ۲۴۷۱۶۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ اداره کل هواشناسی استان اردبیل در اطلاعیه‌ای ضمن اعلام هشدار قرمز شماره ۱ از تشدید فعالیت سامانه بارشی و ناپایداری‌های شدید محلی خبر داد و اعلام کرد: این سامانه از عصر چهارشنبه (امروز) تا صبح پنجشنبه در نیمه شمالی استان و مناطقی از مشگین‌شهر فعال خواهد بود.

بر این اساس، در این مدت اهالی این مناطق شاهد رخداد تندباد‌های لحظه‌ای، بارش شدید باران گاهی به صورت رگبار توام با رعد و برق (به‌ویژه در ساعات شب) و بارش تگرگ خواهند بود.

همچنین آرش نبی‌زاده، کارشناس هواشناسی گیلان اظهار کرد: هشدار قرمز هواشناسی گیلان برای بازه زمانی چهارشنبه شب تا پیش از ظهر فردا (پنجشنبه) صادر شده که در این مدت بارش شدید تا خیلی شدید باران و وزش باد شدید تا خیلی شدید، رعد و برق و تگرگ پیش بینی شده‌است.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی شرایط برای ابرناکی، مه آلودگی هوا، به تناوب رگبار و رعد و برق در برخی مناطق شدید و خیلی شدید، وزش باد برخی مناطق شدید و در مناطق مستعد بارش تگرگ تا اوایل هفته آینده فراهم است، اما از امشب تا قبل از ظهر فردا تشدید می‌شود. / همشهری

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار