رسانه اسرائیلی: جنگ با حزب‌الله به این زودی ها آغاز نمی‌شود-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

رسانه اسرائیلی: جنگ با حزب‌الله به این زودی ها آغاز نمی‌شود

کانال 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز جمعه گزارش داد که برخلاف اظهارات مقامات سیاسی اسرائیل، تل‌آویو تمایلی به وارد شدن به جنگ با حزب‌الله ندارد و گواه آن تشدید فشارها علیه شهرک‌نشینان برای بازگشت به شمال فلسطین اشغالی است.
تاریخ انتشار: ۱۵:۲۵ - ۰۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 28
کد خبر: ۲۴۷۳۸۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ كانال 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که در آینده نزدیک جنگی بین «اسرائیل» و حزب‌الله نزدیک رخ نخواهد داد و «به احتمال زیاد اصلاً اتفاق نخواهد افتاد».


تامیر مراگ خبرنگار سیاسی این کانال، از شکاف و اختلاف موجود بین اظهارات عمومی در سطح سیاسی و بحث در داخل اتاق‌های دربسته انتقاد کرد و گفت که آنچه بیش از فشار آمریکا در این خصوص تأثیر می‌گذارد این است که «اسرائیل» به دلیل هزینه‌های موجود، تمایلی به وارد شدن به نبرد علیه حزب‌الله ندارد.


وی توضیح داد که مقامات سیاسی به شهرک‌نشینان شمال خواهند گفت که حزب الله ضربه سختی خورده است، وضعیت در مرز به شدت تغییر کرده است و سناریوی 7 اکتبر 2023 قابل تکرار نیست و در همین راستا به شهرک‌نشینان برای بازگشت به شمال با کمک‌های مالی کلان  فشار خواهند آورد. شهرک‌نشینان در صورت امتناع از بازگشت از دریافت چنین کمکی محروم خواهند شد، وضعیتی که در خصوص مرزهای نوار غزه نیز صدق خواهد کرد.


مراگ افزود که اسرائیلی‌ها در شمال باید بدانند که «تصمیم برای جنگ واقعی علیه حزب‌الله در دست آنهاست: اگر برگردند جنگی رخ نخواهد داد و اگر این کار را نکنند دولت و ارتش اسرائیل چاره‌ای جز جنگ نخواهند داشت».


وی اذعان داشت که در وضعیت کنونی در جبهه لبنان، حزب الله در طول جنگ موفق شد یک نوار کامل را تخلیه کند. اگر حزب‌الله احساس کند پیروز است، جنگ بعدی به زودی فرا می‌رسد و کاملاً متفاوت از جنگی خواهد بود که ما برای آن آماده می‌شویم»/فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده