چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟-راهبرد معاصر

چه تعداد زائر ایرانی در عربستان حضور دارند؟

مدیر عملیات حج ۱۴۰۳، با بیان اینکه از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران به میهن اسلامی تا روز گذشته ۱۱۵ پرواز انجام شده است، گفت: نزدیک به ۶۰هزار زائر هم اکنون در مکه و مدینه حضور دارند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۷ - ۰۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 29
کد خبر: ۲۴۷۴۲۶

به گزارش راهبرد معاصر، غلامرضا رضایی؛ مدیر عملیات حج 1403 با اشاره به آخرین آمار حضور زائران در کشور عربستان اظهار کرد: تا بامداد جمعه تعداد زائران حاضر در مدینه 10هزار و 597 نفر متشکل از 77 کاروان است.

 

وی با بیان اینکه همچنین تعداد زائران حاضر در مکه 48 هزار و 659 زائر در قالب 356 کاروان است، گفت: تا پنج‌شنبه شب 26 هزار و 580 زائر و عوامل به ایران اعزام شدند و تا روز گذشته 59 هزار و 256 زائر در قالب 433 کاروان در کشور عربستان حضور دارند.

 

از ابتدای آغاز عملیات بازگشت زائران تا بامداد جمعه 115 پرواز به میهن انجام شده که فقط 15 پرواز از فرودگاه جده بوده است.

 

به گفته رضایی، بیش از 30 درصد زائران تا بامداد جمعه از دو فرودگاه مدینه و جده به ایستگاه های مختلف پروازی در کشورمان منتقل شدند.

 

رضایی با اشاره به تعداد زائران فوت شده در موسم حج، افزود: تا روز گذشته بیش از 20 نفر در مکه و مدینه جان خود را از دست داده‌اند که پیکر یک نفر از آنها به ایران منتقل و 10 پیکر دیگر هم در کشور عربستان دفن شدند. همچنین 9 پیکر هم تا هفته آینده به کشور منتقل خواهند شد./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار