فرمانده کل ارتش: خانواده سالم سبب سلامت جامعه می‌شود-راهبرد معاصر

فرمانده کل ارتش: خانواده سالم سبب سلامت جامعه می‌شود

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پیامی ضمن تبریک روز خانواده، اظهار کرد:‌ خانواده، بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی است و استحکام این بنای مقدس، چشم‌اندازهای روشنی را در افق پیشرفت اجتماع ترسیم می‌کند به‌نحوی‌که خانواده سالم، سلامت جامعه را می‌سازد.
تاریخ انتشار: ۱۰:۲۰ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۱۵

به گزارش راهبرد معاصر؛  هم‌زمان با 12 تیرماه روز خانواده و تکریم اعضای وابسته (بازنشستگان)، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.


متن پیام بدین شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
وَ مِنْ آیاتِهِ انْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ انْفُسِکُمْ ازْواجاً لِتَسْکُنُوا الَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً انَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُوْنَ 
هم‌رزمان گرامی همان گونه که می‌دانید خانواده، بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی است و استحکام این بنای مقدس، چشم‌اندازهای روشنی را در افق پیشرفت اجتماع ترسیم می‌کند به‌نحوی‌که «جامعه مطلوب» با «خانواده مطلوب» شکل‌گرفته و خانواده سالم، سلامت جامعه را می‌سازد.


امروز، خانواده‌های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران باتوجه‌به مبانی دین مبین اسلام و با انتخاب سبک زندگی ایرانی – اسلامی الگویی مناسب برای جامعه و خانواده تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی محسوب می‌شوند و همواره تکیه‌گاهی قابل‌اطمینان و صبور هستند که ارتش بخشی از توفیقات خود را مدیون آنها است و اگر فرماندهی معظم کل قوا این بازوی نظامی کشور و انقلاب را کلمه طیبه و ارتش حزب‌الله نامیده‌اند، بدون شک نقش خانواده‌های محترم کارکنان و همراهی آنها با ارتشیان غیور، در این افتخارآفرینی نقش‌آفرین بوده است.


اینجانب خدای بزرگ را بر وجود نعمت خانواده‌های مؤمن، انقلابی و ولایی در ارتش جمهوری اسلامی ایران شاکر هستم و به یاری خداوند همچنان که در هم‌افزایی با هم‌رزمان مؤمن و انقلابی‌ام، برای عزت و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حراست از کیان مملکت اسلامی و ارتقای توان رزم و قدرت بازدارندگی ارتش در تراز این نظام مقدس، قدم بر می‌داریم، تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا گوشه‌ای از همراهی، شکیبایی و نجابت مثال‌زدنی خانواده‌های محترم کارکنان ارتش را در راستای پاسداشت منزلت اجتماعی این عزیزان ارج بنهیم.


و اما پیش‌کسوتان ارتش جمهوری اسلامی ایران که در واقع الگوهای ما در سطوح مختلف ارتش بوده و در هر موفقیتی، نشانه‌ای از تفکر فرماندهی، مدیریت راهبردی، همراهی و همدلی پیش‌کسوتان عزیز دیده می‌شود.


پیش‌کسوتان، اسطوره‌های ارزشمندی از تجربه و دانایی هستند که تکریم و پاسداشت این بزرگواران، عاملی مهم در افزایش انگیزه نیروی فعال و مولد کشور و زمینه‌ساز تربیت بهتر نسل آینده کشور است. بنابراین شایسته است از این عزیزان که در راه اعتلای نظام و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران از هیچ کوششی دریغ نورزیده و مسیر امنیت پایدار و دستیابی به اقتدار ایران سرافراز را برای نسل‌های بعد هموار کرده‌اند، به نیکی یاد کنیم و راه پرافتخارشان را ادامه دهیم.


عزت، سربلندی و دوام موفقیت خانواده‌های بزرگ، مومن و مخلص و نیز اعضای وابسته ارتش جمهوری اسلامی ایران را در ظل توجهات و عنایات حضرت ولی عصر (عج) تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی از درگاه خداوند منان خواستارم. 
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی  
سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی / فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار