السیسی: منطقه دستخوش تغییرات جدی است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

السیسی: منطقه دستخوش تغییرات جدی است

رئیس جمهور مصر تاکید کرد: بعد از جنگ وحشیانه رژیم صهیونیستی علیه غزه، منطقه دستخوش تغییراتی جدی است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۰ - ۱۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 30
کد خبر: ۲۴۷۶۵۸

به گزارش راهبرد معاصر، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر تاکید کرد که کشورش با نهاد‌های مستقر است که در آن امنیت و ثبات در یک محیط آشفته منطقه‌ای حاکم است.

 

براساس گزارش النشره، در سخنانی به مناسبت سالگرد انقلاب مصر خاطرنشان کرد: منطقه پس از جنگ وحشیانه غزه دستخوش تغییرات جدی است.

 

او افزود: بر شما پوشیده نیست که منطقه طی دوره اخیر، در فاصله بین جنگ وحشیانه اسرائیل در نوار غزه که وجدان بشریت در آن غایب بود و جامعه جهانی در برابر آن سکوت کرده بود و و چهره خود را از ده‌ها هزار قربانی بی گناه، آواره و رنجدیده، و بین تلاش‌های بدخواهانه برگرداه بود، دستخوش تغییرات خطرناکی است.

 

السیسی بر موضع مصر در این مورد تاکید کرد . افزود: «مصر در مورد کمک رسانی به برادران فلسطینی با تمام قدرت و اراده‌ای که داشت، کمک و ایستادگی کرد. 

 

در این همین راستا اتحادیه عرب پس از هشت سال، حزب الله لبنان را از لیست تروریستی خود خارج کرد. تنش ها در امتداد مرز لبنان با اسرائیل در بحبوحه حملات فرامرزی بین حزب الله و نیروهای اسرائیلی افزایش یافته است، زیرا تل آویو در حال ادامه حملات مرگبار خود به نوار غزه است که از ۷ اکتبر گذشته تاکنون بیش از ۳۷۸۰۰ نفر تلفات غالبا غیرنظامی داشته است. حزب الله توقف حملات خود به اسرائیل را با پایان حمله تل آویو به غزه مرتبط دانسته است./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده