موج ناآرامی‌ها در فرانسه پس از انتخابات پارلمان-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

موج ناآرامی‌ها در فرانسه پس از انتخابات پارلمان

شماری از شهرهای بزرگ فرانسه شاهد موجی از ناآرامی‌ها پس از انتخابات هستند.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۲ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۷۸۰

به گزارش راهبرد معاصر، انتخابات پارلمانی در فرانسه با نتایج غیرقابل پیش‌بینی همراه بود که برآوردهای اولیه حاکی از پیشتازی حزب راستگرای جبهه ملی به رهبری مارین لوپن است؛ مسئله‌ای که نگرانی‌های داخلی و بین المللی را به همراه داشته است.

 

بر این اساس، در ادامه حواشی بی شمار انتخابات پارلمان فرانسه، پیشتازی جبهه ملی باعث بروز موج گسترده‌ای از خشونت‌ها در چندین شهر بزرگ فرانسه از جمله پاریس و مارسی شده است.

 

گرچه هنوز مشخص نیست معترضان طی این تجمعات به چه چیزی اعتراض دارند اما پلیس برای متفرق کردن تظاهرکنندگان وارد عمل شده است.

 

وزارت کشور فرانسه می‌گوید میزان مشارکت در این دوره از انتخابات پارلمان بی سابقه است به طوری که با شرکت ۶۵.۵ درصد از واجدان شرایط در پای صندوق‌های رأی، رکورد مشارکت در انتخابات به بالاترین سطح خود از سال ۱۹۹۷ رسید.

 

مقامات هنوز نتایج رسمی انتخابات را اعلام نکرده‌اند و نتایج منتشر شده ناشی از نظرسنجی‌های پای صندوق رأی بوده که از سوی مؤسسه ایپسوز انجام شده است./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار