جنایت کثیف صهیونیست‌ها در تبدیل اسرای غزه به سپر انسانی-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

جنایت کثیف صهیونیست‌ها در تبدیل اسرای غزه به سپر انسانی

الجزیره در گزارشی مستند اعلام کرد که صهیونیست‌ها در راستای جنایت‌های وحشیانه خود در نوار غزه، از غیرنظامیان و اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی در جنگ استفاده می‌کنند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۶ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۸۲۲

به گزارش راهبرد معاصر، در حالی که از زمان آغاز جنگ نسل کشی رژیم صهیونیستی علیه غزه، گزارش‌های متعددی درباره استفاده اشغالگران از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی منتشر شده بود، شبکه الجزیره شب گذشته در گزارشی مستند اعلام کرد به تصاویر جدیدی دست یافته که نشان می‌دهد ارتش اشغالگر در جریان جنگ علیه نوار غزه، از اسرای فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند.

 

الجزیره در این گزارش خود اعلام کرد: تصاویر نشان می‌دهد که یکی از اسرای فلسطینی در حالی که صهیونیست‌ها با طناب او را بسته و یک دوربین به بدنش چسبانده بودند، مجبور به پوشیدن لباس نظامی و ورود به تونل می‌شود تا به عنوان سپر انسانی نظامیان صهیونیست مورد استفاده قرار بگیرد.

 

الجزیره همچنین اعلام کرد که نظامیان صهیونیست یک اسیر مجروح فلسطینی را به عنوان سپر انسانی مجبور کردند تا وارد خانه‌های ویران شده غزه گردد؛ جایی که اجساد ده‌ها شهید در ورودی این خانه‌ها دیده می‌شد.

 

همچنین تصاویر نشان می‌دهد که نیروهای اشغالگر، از یک اسیر فلسطینی به عنوان سپر انسانی در خیابانی در محله الشجاعیه در شرق شهر غزه استفاده کرده‌اند.

 

استفاده صهیونیست‌ها از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی تنها محدود به نوار غزه نیست و اطلاعات نشان می‌دهد که اشغالگران از این روش کثیف در کرانه باختری هم استفاده می‌کنند و چندی قبل یک اسیر مجروح فلسطینی را به جلوی خودروی نظامی ارتش صهیونیستی بسته بودند.

 

در این زمینه، سازمان دیده‌بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه شب گذشته با انتشار گزارشی اعلام کرد: ارتش اسرائیل غیرنظامیان فلسطینی را مجبور به ورود به ساختمان‌ها یا تونل‌ها برای یافتن مواد منفجره می‌کند.

 

این سازمان حقوق بشری افزود: ارتش اسرائیل از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده کرده و برخی از آنها را مجبور به انجام اقدامات نظامی کرد که خطر واقعی برای جان آنهاست.

 

سازمان مذکور تاکید کرد: ما ده‌ها مورد را ثبت کردیم که نشان می‌دهد ارتش اشغالگر از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کند. استفاده از غیرنظامیان فلسطینی به عنوان سپر انسانی تنها محدود به نوار غزه نیست، بلکه موارد مشابه بسیاری را در کرانه باختری ثبت کردیم و این در چهارچوب سیاست کثیفی است که سال‌هاست اسرائیل دنبال می‌کند.

 

دیده بان حقوق بشر اروپا -مدیترانه تصریح کرد: صحنه‌های وحشتناک منتشر شده توسط شبکه الجزیره، بیانگر رفتار وحشیانه و غیر انسانی ارتش اسرائیل با غیرنظامیان فلسطینی و نقض آشکار قوانین جنگی و قوانین بین‌المللی است.

 

این سازمان در ادامه خواستار محاکمه عاملان این جنایات، طبق اساسنامه رم شد که بر اساس آن استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی، یک جنایت جنگی است و باید در دادگاه کیفری بین المللی به آن رسیدگی شود./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده