باسیل: برای مقابله با اسرائیل با حزب‌الله هم نظریم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

باسیل: برای مقابله با اسرائیل با حزب‌الله هم نظریم

رئیس جریان آزاد ملی لبنان با تاکید بر اتحاد همه لبنانی‌ها در برابر دشمن صهیونیستی اعلام کرد که اگر دشمن به دنبال جنگ باشد مقابل آن می‌ایستیم و در نهایت این لبنان است که پیروز می‌شود.
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۱۱ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 01
کد خبر: ۲۴۷۸۳۴

به گزارش راهبرد معاصر، «جبران باسیل» رئیس جریان آزاد ملی لبنان طی سخنانی درباره تحولات اخیر این کشور به ویژه در زمینه تقابل با دشمن صهیونیستی اعلام کرد: صهیونیسم جنبشی است که تنها لبنان یا یک فرقه خاص را هدف قرار نمی‌دهد، بلکه به دنبال تحریف معنای ادیان آسمانی است و نه تنها کشورها، بلکه خانواده‌ها را هم از هم می‌پاشد.

 

جبران باسیل با محکوم کردن جنایات وحشیانه اشغالگران در نوار غزه گفت: امروز در غزه، شاهد بزرگترین جنایت علیه بشریت هستیم که کودکان و غیرنظامیان بی دفاع را هدف قرار می‌دهد. در طول تاریخ بشریت، هرگز شاهد چنین وحشی‌گری علیه مردمی که تنها می‌خواهند در سرزمین خودشان بمانند و اشغالگری را رد می‌کنند، نبوده‌ایم.

 

وی درباره تهدیدات صهیونیست‌ها برای گسترش جنگ علیه لبنان گفت: در سال 2006 زمانی که دشمن تجاوزی ضد کشور ما انجام داد، همه در برابر آن ایستادیم و امروز هم اگر اسرائیل بخواهد به لبنان تجاوز کند، همه ما در کنار یکدیگر، مقابل دشمن می‌ایستیم.

 

جبران باسیل افزود: درست است که ما برای جلوگیری از وقوع جنگ در لبنان تلاش می‌کنیم و مخالف هرگونه سیاستی که منجر به جنگ شود، هستیم، اما این به معنای تسلیم شدن نیست و چه جنگی اتفاق بیفتد یا نه، در نهایت لبنان پیروز خواهد شد؛ حتی اگر مجبور باشد بهای زیادی بدهد.

 

درحالی که صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها از ابتدای جنگ غزه یک جنگ روانی علیه مقاومت در لبنان به راه انداخته و به دنبال تحریک سایر احزاب به ویژه گروه‌های مسیحی ضد حزب‌الله هستند، جبران باسیل بارها از عملکرد مقاومت در جنوب لبنان برای دفاع از کشور تمجید کرده است.

 

در همین راستا چندی قبل باسیل با تمجید از درایت و شجاعت سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله تاکید کرد: ما کنار همه لبنانی‌ها به ویژه مقاومت برای محافظت از کشور خود در برابر تجاوزات دشمن اسرائیلی هستیم و معادله بازدارندگی که حزب‌الله در برابر دشمن اسرائیلی تثبیت کرده را می‌ستاییم.

 

وی تصریح کرد: موضع جریان آزاد ملی در دفاع از لبنان و نیز ایستادن کنار فلسطینی‌ها و حق این مردم برای تشکیل کشور مستقل خودشان یک موضع بدیهی است. جریان آزاد ملی در زمینه حمایت از لبنان و مقابله با اسرائیل که دائما به کشور ما تجاوز می‌کند، با حزب‌الله توافق دارد. ما همچنین نباید فراموش کنیم که حزب‌الله در راه دفاع از لبنان شهدای زیادی را تقدیم کرده است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده