اوکراین: توطئه براندازانه را خنثی کردیم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اوکراین: توطئه براندازانه را خنثی کردیم

اوکراین می‌گوید یک طرح توطئه برای براندازی حکومت کی‌یف را خنثی کرده است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۵ - ۱۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 03
کد خبر: ۲۴۸۱۲۶

به گزارش راهبرد معاصر، «یک طرح توطئه برای ساقط کردن دولت که مورد حمایت روسیه بود را خنثی کردیم.» این ادعای تازه مقامات اوکراینی است که شبکه سی ان ان آن را گزارش داده است. سرویس امنیتی اوکراین در حساب تلگرامی خود مدعی شده که  سازمان دهندگان توطئه قصد داشتند در 30 ژوئن(9 تیر) شورشی را در کی‌یف به راه بیندازند تا کنترل پارلمان اوکراین را به دست بگیرند و رهبری سیاسی و نظامی را از قدرت برکنار کنند.سی ان ان می‌گوید که مشخص نیست که توطئه ادعایی چقدر قابل اجرا بوده و یا اصلا مسکو ارتباطی به این طرح داشته است یا نه.


دولت ولودیمیر زلنسکی درحالی قدرت را در دست دارد که مهلت ریاست جمهوری آن مارس 2024 به پایان رسیده است. با این حال، در نوامبر سال گذشته، رئیس جمهور این کشور اعلام کرد که در شرایط جنگی، برگزاری انتخابات مناسب نبوده و تنها منجر به تشدید اوضاع در داخل کشور خواهد شد و بدین ترتیب او انتخابات را لغو کرد.

 

این درحالیست که فرسایشی شدن جنگ، مشکلات اقتصادی و آواره شدن میلیونها اوکراینی نارضایتیها از دولت زلنسکی را افزایش داده است. اوکراین در اردیبهشت ماه گذشته نیز مدعی شد که توطئه «عوامل روسیه» برای ترور رئیس‌جمهور و دیگر مقامات ارشد را خنثی کرده است. 

 

روسیه به این ادعا واکنشی نشان نداد./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده