تأکید چمران بر تعامل مدیریت شهری با دولت پزشکیان-راهبرد معاصر

تأکید چمران بر تعامل مدیریت شهری با دولت پزشکیان

رئیس شورای شهر تهران بر تعامل مدیریت شهری با دولت چهاردهم تأکید کرد.
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۱۷ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 07
کد خبر: ۲۴۸۶۰۰

به گزارش راهبرد معاصر، مهدی چمران؛ رئیس شورای شهر تهران  پیش از آغاز دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در ارتباط با دستور جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار کرد: یک فوریت لایحه اصلاحیه حق غرف در میادین میوه و تره‌بار و همچنین اصلاحیه‌ای در رابطه با مصوبه نماهای ساختمان‌ها از مواردی است که در دستور کار شورای شهر تهران قرار دارد. 

 

وی افزود: تعیین نرخ و تعرفه کیوسک‌های مطبوعات و گل و گیاه و همچنین نامگذاری برخی از معابر از دیگر دستور جلسات امروز شورای شهر تهران محسوب می‌شود.

 

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سؤالی در مورد سفر معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران به چین گفت: هدف سفر ایشان بازدید از یک رام قطار ساخته شده در قالب قرارداد چین بود که باید این قطار چک و مورد تایید قرار می‌گرفت که این کار صورت گرفت.

 

چمران افزود: اگر طبق زمان‌بندی پیش‌بینی شده پیش برویم در بهمن ماه امسال این رام قطار وارد پایتخت خواهد شد.

 

رئیس شورای شهر تهران در رابطه با واردات اتوبوس‌های چینی گفت: باید حدود 150 دستگاه اتوبوس در یک ماه آینده وارد تهران شود و ان‌شاءالله پس از آن سرعت ورود اتوبوس‌ها تسریع پیدا خواهد کرد.

 

وی در مورد تراموا تاکید کرد: خط تراموایی که مقرر شده در پایتخت احداث و راه‌اندازی شود، به صورت ریلی نخواهد بود و همانطور که در صحن شورا توضیح داده شده بود یک رام آن به صورت آزمایشی و با تاکید بر اینکه به صورت چرخ لاستیکی همانند اتوبوس‌های سه‌کابین مورد استفاده قرار خواهد گرفت که در مسیر بی آر تی حرکت خواهند کرد و می‌توانند مسافران بیشتری را جابجا کنند.

 

چمران ادامه داد: این اتوبوس‌ها حتی می‌توانند بدون راننده مورد استفاده قرار بگیرند اما فعلا این ریسک را در پایتخت انجام نخواهیم داد و اگر این مد از حمل و نقل مطلوب باشد و مورد تایید قرار بگیرد، بحث خریداری آن پیگیری و دنبال خواهد شد.

 

رئیس شورای شهر تهران گفت: این مد از حمل و نقل به لحاظ ظرفیت و جابجایی مسافران به‌صرفه است، البته این موضوع باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در ارتباط با تعامل شورا و شهرداری تهران با دولت پزشکیان در حوزه حمل و نقل و سایر بخش ها تصریح کرد: ما امیدواریم همان مسیر تعامل شهید رئیسی بویژه در حوزه حمل و نقل عمومی با همان صمیمیت قبلی استمرار پیدا کند. البته می‌گوییم مشکلی در آن مقطع وجود نداشت حتی مشکلات را عنوان می‌کردیم و دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف برای حل مشکلات تعامل خوبی شکل گرفته بود، لذا امیدواریم که با مشکلات کمتر این مسیر ادامه پیدا بکند؛ این موضوع به نفع شهروندان تهرانی و به نفع دولت هم هست، چرا که هر دولتی که سر کار بیاید می‌تواند به نفع خود از این دستاوردها بهره ببرد. 

  

چمران اضافه کرد: تاییدیه واگن‌ها اخذ شده است البته شاید در میانه راه باز هم نیاز به تاییدیه دولت وجود داشته باشد اما امیدواریم که مسیر با مشکلات کمتری طی شود.

 

رئیس شورای شهر تهران در ارتباط با به‌کارگیری اتوبوس‌های جدید در ناوگان حمل و نقل عمومی تصریح کرد: یکصد دستگاه اتوبوس داخلی در خردادماه وارد ناوگان حمل و نقل شده که بیشتر در مناطق جنوبی و جنوب غرب تهران مورد استفاده قرار گرفته است.

 

وی درباره دوچرخه‌های اشتراکی گفت: در ارتباط با این مسئله نیز به شهرداری تهران ابلاغ کرده‌ایم که از دوچرخه‌های دپو شده به هر شکلی استفاده کند.

 

چمران همچنین در پاسخ به پرسشی درباره کارزار جمع‌آوری امضا برای برکناری زاکانی از شهرداری تهران تصریح کرد: به این کارزارها توجه نکنید، اینها کارزار نیست و نمی‌دانم چه باید بگویم. در واقع شهردار را شورای شهر تعیین می‌کند حالا هر تعداد امضایی که جمع شده باشد دلیل بر این نمی‌شود که تغییری در شهرداری صورت بگیرد بلکه باید مسیر قانونی طی شود. همچنین تغییر مدیران در اواسط کار نتیجه‌ای جز متوقف کردن کار ندارد.

 

وی اضافه کرد: سیستم کشور ما کارزاری نیست و بلکه انتخابی است و اگر کارزاری باشد باید برای رئیس جمهور هم وجود داشته باشد و قطعاً چنین چیزی نیست./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده