جابجایی زائران اربعین با اتوبوس‌های عراقی-راهبرد معاصر

جابجایی زائران اربعین با اتوبوس‌های عراقی

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از توافق با عراق برای به کارگیری ناوگان اتوبوس این کشور برای جابجایی زائران اربعین حسینی خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۴ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۷۶۸

به گزارش راهبرد معاصر، داریوش امانی با اشاره به اینکه برای اربعین امسال حدود 6000 دستگاه اتوبوس کمبود داریم، اظهار کرد: برای جبران این کمبود از ظرفیت ناوگان اتوبوس سرویس های مراکز صنعتی، پتروشیمی و نیروهای نظامی استفاده خواهیم کرد.

 

وی با یادآوری اینکه پیگیر واردات 2000 دستگاه اتوبوس هستیم،افزود:پس از مدت‌ها پیگیری توانستیم ثبت سفارش کنیم، البته این اتوبوس‌ها به اربعین امسال نمی رسد و از این تعداد تاکنون 70 دستگاه وارد شده است. 

 

وی از برگزاری جلسه «شعام» برای واردات اتوبوس خبر داد و یادآور شد: برای واردات اتوبوس، در دلار و ارز مشکل داشتیم. حل این مشکل و تعیین مرجع تامین ارز یک سال زمان برد.

 

وی از توافق با عراقی ها برای جابجایی زائران ایرانی اربعین با اتوبوس های این کشور خبر داد و گفت:قیمت بلیت اتوبوس اربعین در ستاد اربعین مشخص می شود ، با توجه به اینکه اتوبوس‌ها یک سر خالی تردد می کنند، افزایش قیمت خواهیم داشت.

 

رییس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین از برنامه پیش فروش بلیت اتوبوس‌ اربعین خبر داد و با اعلام اینکه تا 3 سال تردد زائران اربعین از طریق پیش فروش انجام خواهد شد، اضافه کرد: ستاد اربعین با سفر زائران اربعین به صورت کاروانی مخالفت کرده است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار