تبدیل وضعیت استخدام معلمان مهرآفرین انجام شده است؟-راهبرد معاصر

تبدیل وضعیت استخدام معلمان مهرآفرین انجام شده است؟

معاون وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف وضعیت استخدام معلمان مهرآفرین توضیحاتی داد.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۷۷۰

به گزارش راهبرد معاصر، قاسم احمدی لاشکی؛ معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: طبق قانون، وضعیت نیروهای مهرآفرین مشخص است و باید تبدیل وضعیت شوند. همچنین، رتبه‌بندی شامل حال آنها نیز می‌شود.

 

وی افزود: برقراری تعامل بین وزارت آموزش و پرورش و سازمان اداری و استخدامی ضروری است و انتظار می‌رود سازمان اداری و استخدامی در اسرع وقت نسبت به انجام هماهنگی‌های لازم اقدام کند.

 

احمدی لاشکی با بیان اینکه قابل قبول نیست که 72 هزار معلم طرح مهرآفرین به لحاظ وضعیت استخدامی بلاتکلیف بمانند، گفت: در مصوبه ترمیم حقوق کارکنان، آمده است، رتبه‌بندی بدون آزمون شامل حال معلمان مهرآفرین شود.

 

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: امیدواریم هرچه زودتر کارهای اجرایی و عملیاتی از سوی معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع و همراهی سازمان اداری و استخدامی انجام شود.

 

به گزارش تسنیم، معلمان مهرآفرین (حدود 70 هزار نفر از معلمان شاغل در مدارس) که جزو نیروهای پیمانی وزارت آموزش و پرورش هستند، حدود یک دهه است در انتظار تعیین تکلیف وضعیت استخدامی خود هستند. پیش از این محرومیت آنها از رتبه‌بندی خبرساز شده بود که در نهایت با ورود مجلس و اضافه کردن بندی به آیین‌نامه، معلمان مهرآفرین هم مشمول رتبه‌بندی شدند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده