طرح امنیتی عراق ویژه ایام محرم و مراسم اربعین حسینی (ع)-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

طرح امنیتی عراق ویژه ایام محرم و مراسم اربعین حسینی (ع)

سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تهیه طرح امنیتی ویژه ایام محرم و راهپیمایی عظیم اربعین حسینی (ع) در سراسر عراق خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۳ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۷۹۸

 

به گزارش راهبرد معاصر، سرلشکر تحسین الخفاجی، سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق اعلام کرد، این کمیته دو روز پیش جلسه خود را در شهر کربلا برگزار کرد که طی آن بحث و گفتگو‌هایی با محوریت طرح‌های امنیتی و خدماتی به ریاست وزیر کشور و همچنین معاون فرماندهی عملیات مشترک به عمل آمد.

 

الخفاجی با اشاره به اینکه این طرح امنیتی تا پایان برگزاری مراسم اربعین امام حسین (ع) ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: فرماندهی کل نیرو‌های مسلح عراق به این طرح توجه زیادی دارد و شخصاً اجرای آن را پیگیری می‌کند و حتی یک گروه ویژه نیز در برنامه‌های کاربردی رسانه‌های اجتماعی برای حل هر گونه مشکل و تسهیل مراحل برای زائران فعالیت می‌کنند.

 

وی خاطر نشان کرد این طرح در سال جاری شامل بسیاری از پروژه‌های دولتی در زمینه راه‌ها، ایجاد کارخانه‌های یخ، تامین آب و برق و خدماتی مانند حمل و نقل و پارکینگ خواهد بود.

 

سخنگوی واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق با بیان اینکه کمیته امنیتی برای انجام عملیات پیشگیرانه آماده است، تاکید کرد: هدف از این طرح، جلوگیری از نظامی شدن جامعه با کاهش استقرار فشرده نیرو‌های امنیتی و تکیه بر تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی، همزمان با حضور نیرو‌ها در مکان‌هایی خاص برای مداخله به هنگام ضرورت است.

 

الخفاجی در ادامه افرود: این طرح همچنین شامل ارائه دستورالعمل‌های بهداشتی به صاحبان موکب‌ها و نظارت هوایی بر روند امور است ضمن آنکه استاندار کربلا نیز از تکمیل سیستم نظارتی استانداری با هدف کمک به نیرو‌های امنیتی در انجام وظایفشان خبر داده است که این امر می‌تواند به فرماندهی عملیات بغداد و دیگر فرماندهان امنیتی برای فراهم آوردن امکانات برای زائران کمک کند.

 

وی در پایان با اشاره به در نظر گرفتن تسهیلات لازم در گذرگاه‌های مرزی زمینی، هوایی و دریایی، پیش بینی کرد میلیون‌ها زائر از سراسر جهان راهی اماکن مقدس شوند و فعالیت‌های اطلاعاتی و فنی نیز تا پایان مراسم اربعین ادامه یابد./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده