پزشکیان از اردوغان برای سفر به ایران دعوت کرد-راهبرد معاصر
روایتی از ماجرای اعتراض یک نماینده به هیئت‌رئیسه مجلس در جلسه علنی امروز سردار نائینی: باید برد عملیات رسانه‌‎ای سپاه متناسب با اقدامات این نهاد باشد تعطیلی برخی روزها در تهران در هفته آینده به‌دلیل گرمای هوا صحت دارد؟ باقری: توسعه سیاست همسایگی و رفع تحریم‌ها از اولویت های سیاست خارجه است منصوری: به بنیاد مستضعفان بازمی‌گردم اعتبارنامه پزشکیان توسط اعضای شورای نگهبان امضا شد وحیدی: به دنبال اخذ مجوز برای حضور سربازها در اربعین هستیم دستگیری ۲ سرکرده داعش توسط وزارت اطلاعات بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب در مراسمات تنفیذ پزشکیان: قطعاً ما با وحدت می‌توانیم موفق شویم مخبر: شهیدرئیسی مردم را به عنوان پشتیبان دولت به صحنه آورد بهادری جهرمی: به گواهی آمار، دولت سیزدهم دولت تصمیم و اقدام بود تاکید ایران به استفاده از ارزهای محلی به جای دلار در مبادلات‌ بریکس معاون روابط عمومی سپاه منصوب شد دادستان دیوان محاسبات مشخص شد

پزشکیان از اردوغان برای سفر به ایران دعوت کرد

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به‌ضرورت بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود برای تقویت و توسعه روابط دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه، از اردوغان برای سفر به  تهران دعوت به عمل آورد.
تاریخ انتشار: ۲۲:۰۷ - ۱۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 08
کد خبر: ۲۴۸۹۱۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با مسعود پزشکیان، موفقیت وی در کسب اعتماد ملت ایران و پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری را تبریک گفت.
رئیس‌جمهور ترکیه ضمن گرامیداشت یاد رئیس‌جمهور فقید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی ابراز امیدواری کرد دوران ریاست‌جمهوری پزشکیان برای ملت ایران توأم با موفقیت، سربلندی، رفاه و آرامش بیشتر باشد. 
اردوغان با اشاره به سطح بسیار خوب روابط دو کشور در بخش‌های مختلف، بر علاقه‌مندی ترکیه برای عمق بخشیدن به این روابط به‌ویژه در بخش تجاری و اقتصادی تأکید کرد. 
مسعود پزشکیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تبریکات دولت و ملت ترکیه پس از برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین قدردانی از ابراز همدردی و همدلی با ملت ایران در پی فقدان رئیس‌جمهور شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی تصریح کرد: دو ملت ایران و ترکیه از اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و تاریخی برخوردارند و مرزهای مشترک دو کشور در بیش از ۴ قرن گذشته مرز صلح و دوستی بوده است که با اتکا به این سرمایه‌های ارزشمند باید نسبت به تقویت مناسبات دو کشور در همه زمینه‌ها اهتمام ویژه داشته باشیم. 
رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به‌ضرورت  بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود برای تقویت و توسعه روابط دو کشور دوست و برادر ایران و ترکیه، از اردوغان برای سفر به  تهران دعوت به عمل آورد./فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده