اوربان: پوتین شکست ناپذیر است-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

اوربان: پوتین شکست ناپذیر است

نخست وزیر مجارستان که ریاست دوره‌ای بر اتحادیه اروپا را بر عهده دارد روسیه را یک قدرت برتر و شکست ناپذیر نامیده و به همین دلیل تاکید کرد که جنگ اوکراین راه حل نظامی ندارد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۱۹ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 09
کد خبر: ۲۴۹۰۳۳

به گزارش راهبرد معاصر، "ویکتور اوربان"، نخست وزیر مجارستان در گفتگویی با نشریه "بیلد" اعلام کرد که در یک "مأموریت صلح" است و می خواهد به رنج در اوکراین پایان دهد.

 

وی اعلام کرد که حداقل این دلیل او برای سفر به روسیه برای دیدار با پوتین بوده است. نخست وزیر مجارستان پوتین را شکست ناپذیر می داند. وی همچنین مدعی شد که حمله به اوکراین با مرکل به عنوان صدراعظم آلمان اتفاق نمی افتاد.

 

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در حال حاضر در یک ماموریت صلح به سر می برد. این مرد 61 ساله در مصاحبه با نشریه"بیلد" انگیزه های خود را توضیح داد و ابراز اطمینان کرد که اگر آنگلا مرکل همچنان صدراعظم آلمان بود، این جنگ هرگز آغاز نمی شد.

 

اوربان گفت: در جهان افراد کمی هستند که بیشتر از مجارها و به ویژه نخست وزیر آنها درباره روسیه می دانند. من روس ها را می شناسم. آنها با ما فرق دارند. آنها تاریخ متفاوتی دارند، فرهنگ متفاوتی دارند، غرایز و نگرش های متفاوتی دارند. درک متفاوت از آزادی و درک متفاوت از حاکمیت ملی دارند. در زمان خود مرکل "لیبرال دموکراسی در روسیه" را درک می کرد و درک کمی از "این رویکرد احمقانه بسیاری از غربی ها" داشت.

 

اوربان همچنین در این مصاحبه "ماموریت صلح" خود را توضیح داد. او گفت که نگران تشدید بیشتر در جبهه درگیری ها در اوکراین است.

 

نخست وزیر مجارستان که چند روزی است ریاست دوره ای بر اتحادیه اروپا را هم بر عهده گرفته است گفت: دو یا سه ماه آینده بسیار وحشیانه تر از آن چیزی است که فکر می کنیم. اوربان گفت: سلاح های بیشتری وجود دارد و روس ها مصمم تر هستند. بنابراین انرژی رویارویی، تعداد کشته‌ها، تعداد قربانیان وحشتناک تر از هفت ماه گذشته خواهد بود، اگرچه دوره قبل از آن نیز بسیار وحشیانه بود.

 

اوربان روز جمعه در جریان سفر جنجالی خود به مسکو مورد استقبال ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قرار گرفت. اوربان همچنین دیدار با پوتین را که کشورش بیش از دو سال است که جنگ علیه اوکراین را به راه انداخته است را به عنوان "مأموریت صلح" معرفی کرد. هدف اوربان صلح و آتش بس معرفی شده است. او در مورد اینکه چه کسی درست است و چه کسی باطل بحث نکرد.

 

اوربان در بخش دیگری از گفتگو با نشریه بیلد گفت: این سیاست صلح برای جلوگیری از تلفات انسانی مناسب است. این مهم ترین انگیزه اخلاقی است. اما علاوه بر این، منافع شخصی اروپا نیز وجود دارد، زیرا آنچه در اینجا اتفاق می افتد برای ما بسیار بد است. به طور کلی، نگرش به جنگ در اروپا خاری در چشم نخست وزیر مجارستان است.

 

وی تاکید کرد: متاسفم که مجبورم این را بگویم، اما اروپا نیز یک سیاست جنگی دارد. احزاب در این جنگ اقتصاد اروپا و جمعیت اروپا هستند. ما باید از ایالات متحده جدا شده و سیاست خودمختار و مستقل را دنبال کنیم. به گفته وی به هر حال، یکی از "قربانیان اصلی دو طرف متخاصم، اقتصاد اروپا و جمعیت اروپا هستند."

 

اوربان اما راه حل نظامی برای جنگ در اوکراین نمی بیند. به خصوص به این دلیل که از نظر او روسیه یک قدرت برتر است. وی به این نشریه آلمانی گفت: وقتی به سربازان، تجهیزات و فناوری روسیه نگاه می کنید، پوتین نمی تواند شکست بخورد. شکست روسیه فکری است که تصور آن دشوار است. احتمال اینکه روسیه واقعاً شکست بخورد کاملا غیرقابل محاسبه است.

 

با وجود جنگ در اوکراین، اوربان همچنان روابط نزدیک خود را با مسکو حفظ می کند. نخست وزیر مجارستان بارها تحریم های روسیه و کمک های مالی اتحادیه اروپا به کی یف را به تعویق انداخته است. وی همچنین از آغاز مذاکرات الحاق اتحادیه اروپا با اوکراین انتقاد کرد./تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده