حمله تروریستی ناکام به ناوهواپیمابر روسیه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

حمله تروریستی ناکام به ناوهواپیمابر روسیه

روسیه از خنثی سازی عملیات سرویس‌های ویژه اوکراین برای انجام حمله تروریستی به ناو هواپیمابر آدمیرال کوزنتسوف این کشور خبر داد.
تاریخ انتشار: ۱۳:۴۴ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۲۵۷

به گزارش راهبرد معاصر، رسانه‌های روسیه از خنثی سازی عملیات سرویس‌های ویژه اوکراین برای انجام حمله تروریستی به ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» خبر داد.

 

به گزارش اسپوتنیک، در ماه مارس، یک افسر نظامی روسی که در یک رزمناو خدمت می‌کرد، با یک افسر اطلاعاتی اوکراینی تماس گرفت و او پیشنهاد کرد در ازای دریافت مبلغی، حمله تروریستی به این کشتی انجام دهد. این افسر با مقامات امنیتی روسیه تماس گرفت و سپس سرویس‌های ویژه به موضوع رسیدگی کردند.

 

برای این حمله تروریستی، "متصدیان" اوکراینی قطعاتی را برای مونتاژ یک دستگاه آتش زا برای ارتش روسیه فرستادند و آنها گفتند که کل عملیات شخصاً توسط بودانوف، رئیس اطلاعات اوکراین نظارت می‌شد.

 

سرویس‌ ویژه اوکراین یک برنامه به این رزمناو ارائه کرد، پس از این‌ موضوع متصدی ارتباط خود را متوقف کرد. 

 

سرویس امنیت فدرال روسیه همچنین از خنثی سازی ترور‌ سه تن از مقامات عالی رتبه نظامی روسیه خبر داد. 

 

بمب‌هایی که شهروند روس بازداشت شده در‌اختیار داشت، در بسته بندی هدیه آماده شده بود. فرد بازداشت شده اعتراف کرد که توسط اطلاعات اوکراین استخدام شده است./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده