هشدار حماس درباره تشدید جنگ قحطی اشغالگران علیه غزه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

هشدار حماس درباره تشدید جنگ قحطی اشغالگران علیه غزه

جنبش حماس با اعلام اینکه رژیم اشغالگر از بیش از دو ماه گذشته اجازه ورود هیچ کمک انسانی به غزه را نداده است تاکید کرد جنگ گرسنگی اشغالگران علیه غزه با همدستی دولت آمریکا، با هدف نابود کردن نشانه‌های زندگی در این باریکه است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۴ - ۲۰ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 10
کد خبر: ۲۴۹۲۶۱

به گزارش راهبرد معاصر، جنبش حماس فلسطین با صدور بیانیه‌ای، ادامه جنگ گرسنگی رژیم اشغالگر علیه مردم غزه همزمان با تجاوزات وحشیانه این رژیم در این منطقه را به شدت محکوم و اعلام کرد: رژیم اشغالگر و تروریستی صهیونیستی به جنگ گرسنگی و قحطی علیه غزه ادامه می‌دهد و مردم ما را در این باریکه کاملاً محاصره کرده است.

 

در ادامه بیانیه حماس آمده است: رژیم اشغالگر برای شصت و چهارمین روز متوالی از ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه جلوگیری می‌کند و گله‌های شهرک نشینان صهیونیست به طور سیستماتیک، در گذرگاه «کرم ابوسالم» کمک‌های غذایی که برای مردم غزه ارسال شده است را آتش می‌زنند.

 

این جنبش تصریح کرد: فاجعه انسانی و قحطی به ویژه در غزه و استان‌های شمالی در حال گسترش و تشدید است و این در چهارچوب ادامه سیاست جنایتکارانه رژیم اشغالگر با همدستی دولت آمریکا برای محروم کردن مردم فلسطین از امکانات زندگی در نوار غزه، قرار دارد. این جنایات صهیونیست‌ها در حالی است که قطعنامه‌های بین‌المللی و دستورات دیوان بین المللی دادگستری، همگی بر ضرورت ورود کمک‌های لازم به همه مناطق غزه تاکید می‌کنند.

 

جنبش حماس هشدار داد که ادامه جنگ قحطی اشغالگران علیه غزه با یک فاجعه انسانی و مرگ تعداد بیشتری از کودکان و غیرنظامیان بی‌گناه همراه خواهد بود و جامعه بین‌المللی باید اقدامات فوری جهت وادار کردن اشغالگران به ورود کمک‌های انسانی به غزه بدون هیچ مانعی، عمل کنند.

 

حماس در ادامه از جامعه جهانی خواست تا سران جنایتکار رژیم صهیونیستی را به خاطر جنایات وحشیانه علیه غیرنظامیان فلسطینی، در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه و مجازات کند.

 

این درحالی است که اخیرا هلال احمر فلسطین گزارش داد که اکثریت جمعیت نوار غزه یعنی حدود 96 درصد از ناامنی غذایی شدید رنج می‌برند.

 

«تور ونسلند» هماهنگ کننده ویژه سازمان ملل متحد برای روند صلح در خاورمیانه هم در نشست خبری خود در شورای امنیت سازمان ملل گفت: گرسنگی و ناامنی غذایی به بدترین شکل در نوار غزه ادامه دارد و احتمالاً شاهد قحطی قریب الوقوع در شمال غزه، در صورت عدم رسیدن کمک‌ها باشیم. در حالی که تقریباً همه ساکنان غزه با ناامنی غذایی مواجه هستند، نزدیک به 500 هزار نفر در میان ناامنی غذایی فاجعه باری زندگی می‌کنند.

 

«جاگان چاپاگین» مدیر اجرایی فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر در این زمینه گفت: بحران گرسنگی در غزه به نقطه اوج خود رسیده است و خطر قحطی روز به روز افزایش می‌یابد. ما نیاز به اقدام فوری برای جلوگیری از تلفات بیشتر به‌دلیل قحطی در غزه داریم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده