چمران: سال گذشته یک اتوبوس تولید داخل هم دریافت نکردیم-راهبرد معاصر

چمران: سال گذشته یک اتوبوس تولید داخل هم دریافت نکردیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: سال گذشته به علت تعطیلی اتوبوس‌سازها یک اتوبوس هم تحویل ندادند امیدواریم امسال به قول‌شان عمل کنند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 19
کد خبر: ۲۱۹۱۵۶

به گزارش راهبرد معاصر، مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران امروز 28 آذر 1402 در حاشیه دویست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: به مناسبت روز حمل و نقل سیدجعفر تشکری‌هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورا نطق پیش از دستور دارند.

 

همچنین طرح یک‌فوریتی در خصوص مسائل داخل شهرداری و جابه‌جایی‌ها داریم سپس گزارش مالی تبصره‌های بودجه ارائه و اگر رسیدیم دو اساسنامه را بررسی اگرنه یک اساسنامه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

چمران با اشاره به روز حمل و نقل عمومی گفت: حمل و نقل عمومی در تهران کافی نیست 10 سال است که اتوبوسی خریداری نشده است و سال گذشته هم متأسفانه به علت تعطیلی اتوبوس‌سازهای داخلی اتوبوسی تحویل ندادند و امیدواریم امسال به قول‌شان عمل کنند.

 

وی ادامه داد: امیدواریم خریدهای خارجی هم به زودی وارد شوند.

 

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه اخباری از سوی وزارت کشور درباره اتوبوس‌ها مطرح شده که نشان از اختلاف نظر دارد گفت:‌نمی‌دانم همه دوست دارند تصمیم بگیرند از کار خبری نیست اگر تصمیم گرفتند خود ارائه کنند. من سوالی می‌کنم بگویند از اول سال چند اتوبوس تحویل داده‌اند سال گذشته شهرداری سهم 600 دستگاه اتوبوس را داد اما 174 اتوبوس تحویل دادند. اهل عمل باشند. البته وزیر محترم کشور دوست و برادر خود ما است که فعالیت می‌کنند اما عده‌ای سهم‌خواهی و زیاده‌خواهی دارند و متأسفانه عملکردی ندارند. گفتن کار ساده‌ای است اتوبوس‌ها را تحویل دهند دست‌شان را می‌بوسیم.

 

وی در خصوص ترافیک سرای ایرانی گفت: از شنبه تا چهارشنبه در این محدوده ترافیک نیست و ترافیک بیشتر در روزهای پنج‌شنبه و جمعه است.

 

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه ترافیک ناراحت‌کننده است گفت: تذکر دادیم و نامه‌ای برای شهردار تهران داده‌ایم با شهردار منطقه هم صحبت کرده‌ایم و قرار است با راهنمایی و رانندگی بررسی و راهکار در نظر گیرند یکی از راهکارها این بود که تبلیغات از مردم بخواهند از شنبه تا چهارشنبه به آنجا بروند و مردم را برای پنج‌شنبه و جمعه دعوت نکنند البته این تبلیغی است و باید کارهای عملیاتی هم صورت گیرد.

 

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص قیمت بلیت پرند و رفت و برگشت‌های موجود در این زمینه گفت:‌هنوز خبری نیست./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده