بازدهی بازار بورس در آذر چقدر بود؟-راهبرد معاصر

بازدهی بازار بورس در آذر چقدر بود؟

هفته پایانی آذرماه نیز به اتمام رسید و کندل ماهانه شاخص‌های بورسی بسته شد. به این ترتیب شاخص کل 9.2 درصد و شاخص هم‌وزن 8.86 درصد در این ماه بازدهی داشتند.
تاریخ انتشار: ۲۱:۴۳ - ۲۹ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 20
کد خبر: ۲۱۹۴۸۰

به گزارش راهبرد معاصر؛ بررسی معاملات بازار سهام در این هفته نشان می‌دهد شاخص کل طی این هفته توانست 2.42 درصد افزایش ارتفاع دهد و از دو میلیون و 158 هزار واحد به دو میلیون و 221 هزار واحد برسد. البته رشد سهام شرکت‌های کوچک بازار اندازه شاخص‌سازها نبود؛ به طوری که شاخص هم‌وزن در این هفته 1.23 درصد افزایش داشت و از 752 هزار واحد به 761 هزار واحد رسید.

همچنین باید گفت بازار سهام در چهار روز معاملاتی این هفته به طور میانگین، روزانه 9 میلیارد و 675 میلیون برگه سهم حجم خورد که ارزشی معادل 6 هزار و 372 میلیارد تومان را رقم زد. در مجموع نیز حدود 364 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

با پایان آذرماه تکلیف کندل ماهانه نیز مشخص شد؛ به صورتی که نماگر اصلی بازار سهام در این ماه بیشتری از 9.2 درصد افزایش ارتفاع داد و از دو میلیون و دو هزار واحد به تراز کنونی رسید. همچنین شاخص هم‌وزن نیز طی یک ماه اخیر 8.86 درصد افزایش داشته است.

در سه ماهه اما ارقام به دلیل روند نزولی بازار در مهرماه متفاوت بود. به طوری که شاخص کل در پاییز 1402 تنها 4.2 درصد رشد کرده است. شاخص هم‌وزن نیز در این دوره حدود 5.5 درصد افزایش ارتفاع داده است.

نگاهی به معاملات بازار سهام نشان می‌دهد شاخص کل و هم‌وزن در روز ابتدایی هفته به ترتیب 0.64 و 0.54 درصد افزایش ارتفاع دادند. این روند در دو شنبه با قدرت بیشتری ادامه یافت. به صورتی که شاخص کل 1.65 درصد و شاخص هم‌وزن 1.12 درصد بالا رفتند.

در سه‌شنبه اما این روند تا حدودی متوقف شد؛ به طوری که شاخص کل تنها 0.19 درصد رشد کرد و شاخص هم‌وزن 0.23 درصد کاهش ارتفاع داد. همچنین در روز پایانی هفته هر دو شاخص با کاهش ارتفاع روبه‌رو شدند./تجارت نیوز

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار