نماینده صهیونیست خواستار اخراج فوری نتانیاهو شد-راهبرد معاصر

نماینده صهیونیست خواستار اخراج فوری نتانیاهو شد

نماینده پارلمان رژیم صهیونیستی خواستار اخراج بنیامین نتانیاهو از نخست وزیری این رژیم شد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۴۴ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 21
کد خبر: ۲۱۹۵۲۳

به گزارش راهبرد معاصر، همچنان که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی به دنبال سوءاستفاده از جنگ علیه نوار غزه برای باقی‌ماندن در قدرت و فرار از ماه‌ها اعتراضات خیابانی علیه خود است، «میراو کوهن»، نماینده حزب اپوزیسیون «یش عتید» در پارلمان این رژیم، خواستار اخراج نتانیاهو از نخست وزیری شده و او را «وبال گردن» این رژیم خواند.

 

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» این نماینده صهیونیست گفت: «گفتن این حرف برای من در ضمن جنگ دردناک است اما به نظر می‌رسد گزینه دیگری وجود ندارد.»

 

او در پیامی ویدیویی که در شبکه اجتماعی «ایکس» منتشر کرد نوشت: «وقتی نخست وزیر شکست می خورد و شکستش ادامه پیدا می‌کند، این ثابت می‌کند او صلاحیت سمتش را نداشته و فردی غلط در جایگاهی غلط در زمانی غلط است. باید فورا او برکنار شود.»

 

این نماینده ادامه داد: «مردم بریتانیا این درس را زمانی به ما دادند که نویل چمبرلین، نخست وزیرشان را در 10 مه 1940، بعد از گذشت حدود 9 ماه از شروع جنگ جهانی دوم برکنار کردند.»

 

اخیرا نتایج یک نظرسنجی شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نشان ‌داد، اگر هم‌اکنون انتخابات سراسری در فلسطین اشغالی برگزار شود، کرسی‌های حزب نتانیاهو در پارلمان این رژیم (کنست) به ۱۸ کرسی کاهش می‌یابد.

 

میراو کوهن گفت: «نتانیاهو یک سرافکندگی است. نتانیاهو در جایگاه نخست وزیری تبدیل به وبال گردن دولت و جامعه شده است.»

 

چهار روز پیش «یائیر لاپید» نخست‌وزیر سابق و رئیس فعلی جناح اپوزیسیون رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با روزنامه «یدیعوت آحارونوت» در این باره تاکید کرد: نتانیاهو دیگر نمی‌تواند در سمت نخست‌وزیری باقی بماند و ممکن است در شرایط جنگ انتخابات برگزار شود.

 

وی همچنین به وجود درخواست‌هایی برای تدوین طرحی جدید توسط رژیم صهیونیستی برای تبادل اسرا میان این رژیم و مقاومت فلسطین اشاره کرد.

 

لاپید در این باره اعلام کرد: باید طرح جدیدی را روی میز گذاشت؛ چراکه صرف وجود یک طرح بر روی کاغذ حتی اگر مورد پذیرش قرار نگیرد، اما منجر به تحرک و اقدام در زمینه تبادل اسرا خواهد شد.

 

اخیرا روزنامه صهیونیستی هآرتص در گزارشی ضمن ابراز نگرانی از ادامه فعالیت کابینه رژیم صهیونیستی به نخست وزیری «بنیامین نتانیاهو» و همچنین ادامه جنگ این رژیم علیه مردم غزه نوشت: نتانیاهو در زمان جنگ «اسرائیل» را متلاشی می‌کند و ائتلاف با واشنگتن را به خطر می‌اندازد.

 

این روزنامه صهیونیستی با اشاره به اینکه بر اساس نظرسنجی‌ها مقبولیت نتانیاهو نزد صهیونیست‌ها کاهش یافته است، افزود: نتانیاهو پس از کاهش شانس و مقبولیت خود در نظرسنجی‌ها، امیدوار است از خشم اسرائیلی‌ها برای برطرف شدن نیازهای انتخابی خود استفاده کند.

 

هآرتص اضافه کرد: «اسرائیلی‌ها از نتانیاهو خسته شده‌اند، اما او همچنان به قدرت چسبیده است».

 

گروه‌های مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و ضربات مهلکی را به این رژیم وارد کردند و تل‌آویو نیز برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات گروه‌های مقاومت، مناطق مسکونی، درمانی و فرهنگی نوار غزه را بمباران کرده است./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده