سرمای بی‌سابقه هوا در شانگهای چین-راهبرد معاصر

سرمای بی‌سابقه هوا در شانگهای چین

دمای هوا در شانگهای چین در ماه جاری به قدری سرد شده که در ۴۰ سال گذشته این شهر بی‌سابقه است.
تاریخ انتشار: ۲۲:۵۸ - ۳۰ آذر ۱۴۰۲ - 2023 December 21
کد خبر: ۲۱۹۵۶۵

به گزارش راهبرد معاصر، اداره هواشناسی شانگ‌های در پستی در شبکه اجتماعی Weibo اعلام کرد که کمترین دمای شهر در روز پنجشنبه در حومه شانگ‌های منفی ۴ تا منفی ۶ درجه سانتیگراد (۲۱ تا ۲۴ درجه فارنهایت) خواهد بود و دما در تمام طول روز در کل شهر زیر صفر خواهد بود.

 

براساس گزارش رویترز، وانگ کاییون ۵۹ ساله، نظافتچی در مرکز شهر شانگ‌های که از حومه شهر با یک اسکوتر برقی رفت و آمد می‌کند، گفت که دمای هوا در سفر یک ساعته او در روز پنجشنبه منفی ۵ درجه سانتیگراد بود.

 

وانگ گفت: با وجود اینکه دستکش می‌پوشیدم، به سرعت احساس در دستانم را از دست دادم و آن‌ها هنوز هم درد می‌کنند.

 

اداره هواشناسی این شهر گفت که انتظار دارد حداقل دما در یکی از ایستگاه‌های مطالعه مرکز شهر به مدت پنج روز متوالی تا ۲۵ دسامبر زیر صفر باقی بماند، سرمایی که شانگ‌های اکنون در ماه دسامبر شاهد آن است، در ۴۰ سال گذشته رخ نداده بود.

 

یک شهروند ۶۸ ساله از اهالی شانگ‌های به نام لی در مصاحبه با رویترز گفت: امسال عادی نیست. امسال فوق العاده سرد است و سال گذشته این سرما نبود.

 

هوای سرد غیرمعمولی که موج قدرتمندی از هوای سرد از سیبری است، از اواسط هفته گذشته در سراسر چین گسترش یافته و بسیاری از استان‌های شمالی این کشور رکورد‌های سرمای ماه دسامبر را بازنویسی کردند، چراکه جیوه‌ی دماسنج‌ها در برخی شهر‌ها تا منفی ۳۰ درجه سانتیگراد پایین رفت.

 

در حالی که بارش برف بسیار کم بود، سرمای شدید، یخبندان و شرایط طوفانی در چین باعث اختلال در حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، افزایش شدید تقاضا برای گرمایش و حتی اختلال در تلاش‌های امدادی در چین شده است./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار