بیت کوین با تشدید تقاضا، از رقم بی‌سابقه ۷۱۰۰۰ دلار عبور کرد-راهبرد معاصر

بیت کوین با تشدید تقاضا، از رقم بی‌سابقه ۷۱۰۰۰ دلار عبور کرد

قیمت بزرگ‌ترین رمز ارز جهان یعنی بیت کوین در روز دوشنبه به بالاترین رقم خود رسید و از ۷۱۰۰۰ دلار عبور کرد.
تاریخ انتشار: ۰۹:۱۹ - ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ - 2024 March 12
کد خبر: ۲۳۲۴۱۸

به گزرش راهبرد معاصر به نقل از رویترز، قیمت بزرگ‌ترین رمز ارز جهان یعنی بیت کوین در روز دوشنبه به بالاترین رقم خود رسید و از 71000 دلار عبور کرد.

 

سازمان "مرجع امور مالی" انگلیس روز دوشنبه اعلام کرد که به مراکز شناخته‌شده سرمایه‌گذاری اجازه می‌دهد اوراق قابل معامله در بورس با پشتوانه ارزهای دیجیتال را منتشر کنند و به این ترتیب به سازمان‌های نظارتی که راه را برای تجارت ارزهای دیجیتال هموار می‌کنند، پیوست.

 

بیت کوین با افزایش 4.8 درصدی به رکورد 71677 دلار در معاملات اروپا رسید که سود خریداران این ارز را در سال جاری میلادی به 70 درصد رساند.

 

باارزش‌ترین ارز دیجیتال جهان با سیل جریان نقدینگی به سمت صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین و همچنین امید به کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به سرعت تقویت شده است.

 

طبق داده‌های گروه بورس اوراق بهادار لندن LSEG، اگرچه شدت جریان سرمایه به سمت 10 صندوق بزرگ نقدی قابل معامله در بورس بیت‌کوین در ایالات متحده در هفته منتهی به 8 مارس به پایین‌ترین رقم در دو هفته اخیر رسید، اما همچنان حدود 2 میلیارد دلار است.

 

نیک کاولی، استراتژیست شرکت دیلی اف‌ایکس DailyFX در این باره گفت: بیت‌کوین هفته را با جهش آغاز کرده است و بقیه ارزهای دیجیتال را با خود بالاتر برده است.

 

عرضه بیت کوین که به 21 میلیون توکن محدود شده است، در ماه آوریل که رویداد موسوم به هاوینگ (نصف شدن) اتفاق می‌افتد، باز هم کاهش خواهد یافت./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده