معاون سیاسی سپاه: نسل جدید فلسطین به هیچ عنوان سازش را نمی‌پذیرد-راهبرد معاصر
مخبر: فرصت خوبی برای توسعه روابط ایران و چین وجود دارد ادای احترام 90 تن از سران و مقامات کشورها و سازمان‌های منطقه‌ای به مقام رئیس جمهور شهید و همراهان حضور رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی امیر سرتیپ هادیان: یک تیم مجرب مشغول بررسی حادثه بالگرد رئیس‌جمهور و همراهان هستند بیانیه پایانی ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری اختتامیه ششمین دوره «مجلس خبرگان رهبری» آغاز شد تشییع پیکر شهدای کادر پرواز شهادت در پایگاه یکم شکاری ارتش رهبر انقلاب در دیدار «رئیس مجلس لبنان»: ملت ایران از حادثه تلخ اخیر به عنوان یک فرصت استفاده خواهد کرد رهبر انقلاب در دیدار «رئیس جمهور تونس»: همدلی‌های کنونی میان ایران و تونس باید تبدیل به همکاری‌های میدانی شود امیر قطر با رهبر انقلاب دیدار کرد رهبر انقلاب در دیدار نخست وزیر پاکستان: سفر اخیر آقای رئیسی به پاکستان می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد «علی باقری کنی» سرپرست وزارت امور خارجه شد رئیس اقلیم کردستان عراق وارد تهران شد وزیر خارجه مصر: خواستار تقویت روابط با ایران هستیم حسینی‌پور سرپرست معاونت امور مجلس رئیس‌‎جمهور شد

معاون سیاسی سپاه: نسل جدید فلسطین به هیچ عنوان سازش را نمی‌پذیرد

سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است، تأکید کرد: نسل جدید فلسطین به هیچ عنوان سازش را نمی‌پذیرد، رژیم صهیونیستی به انتهای حیات خود می‌رسد و پیروزی ملت فلسطین امری قطعی است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - ۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - 2024 April 02
کد خبر: ۲۳۴۳۹۷

به گزارش راهبرد معاصر، سردار یدالله جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی «مقاومت بدون مرز» درباره جنگ غزه و وضعیت کنونی منطقه، گفت: طوفان‌الأقصی همه معادلات را تغییر داد و آثار آن یکی پس از دیگری آشکار می‌شود.


وی در این زمینه به تأثیرگذاری افکار عمومی بر مقامات آمریکایی اشاره کرد که نتیجه‌ی آن، رأی ممتنع آمریکا به قطعنامه شورای امنیت درباره جنگ غزه بود.


معاون سیاسی سپاه اضافه کرد: عملیات طوفان‌الاقصی منشأ تحولات اساسی شد و نوعی بیداری و آگاهی‌بخشی را در پی داشت.


سردار جوانی ادامه داد: نوعی شناخت در میان ملت‌ها نسبت به فلسطین و رژیم صهیونیستی شکل گرفته است؛ در حالی که پیش‌تر، رسانه‌های وابسته به این رژیم طوری عمل می‌کردند که گویی صهیونیست‌ها اخلاق‌مدار هستند و فلسطینی‌ها به عنوان تروریست معرفی می‌شدند. این رسانه‌ها جای مظلوم و ظالم را جابه‌جا کردند و غرب هم از جنایات رژیم صهیونیستی حمایت و مردم فلسطین را محکوم می‌کرد.


وی عنوان کرد: امروز در «میدان» اتفاقاتی رخ داده که منجر به شناختِ دقیقِ شرِّ مطلق شده است و از طرفی مظلوم هم معرفی شد. در کشور‌های اروپایی و آمریکا هم ملت‌ها به صحنه آمدند و در دفاع از مردم فلسطین پا به عرصه گذاشتند.


معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه حمایت از رژیم صهیونیستی تا قبل از طوفان‌الاقصی به دلیل تبلیغات رسانه‌ای صورت می‌گرفت، افزود: با واقعی شدن تصاویر، رژیم صهیونیستی در انتهای راه قرار گرفته و حامیان او نیز دچار تنگنای راهبردی و استراتژیک شدند. در این فضا بعید است که غربی‌ها مثل گذشته توان حمایت از رژیم صهیونیستی را داشته باشند؛ چراکه نوعی بیداری رخ داده که عاملی بازدارنده است.


سردار جوانی با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی به فروپاشی خود نزدیک شده است، گفت: صهیونیست‌ها می‌خواستند طوفان‌الاقصی را خنثی کنند؛ اما رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدا تاکید کردند که شکست رژیم صهیونیستی بر اثر این عملیات، ترمیم‌ناپذیر است.


وی بیان کرد: آمریکا و غرب توان جبران این شکست را ندارند که مهم‌ترین دلیل آن، پایمردی جمعیت ۲ میلیونی مردم در نوار غزه بوده که جهانیان را شگفت‌زده کرده است.


معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و حامیانش درمانده شده‌اند، تأکید کرد که حمایت بیشتر از این رژیم فایده‌ای برای غربی‌ها ندارد؛ بلکه نتیجه این حمایت‌ها برای آن‌ها و حتی خود صهیونیست‌ها سراسر ضرر و زیان خواهد بود.


سردار جوانی اضافه کرد: در این میان، غربی‌ها تصویری دروغین مبنی بر حمایت از حقوق بشر از خود بر جا گذاشته بودند و با این تصویر غیرواقعی، ملت خود را هم فریب می‌دادند؛ ولی امروز با بیداری وجدان‌ها روبه‌رو هستند که در میان برخی رهبران سیاسی و نخبگان هم نمایان شده.


وی خاطرنشان کرد: خودسوزیِ خلبان جوان آمریکایی نشانه‌ای از بیداری وجدان‌ها در غرب است و لذا عملیات طوفان‌الاقصی در جهان، طوفانِ آگاهی‌بخشی برپا کرد که در غرب بیش از هر جای دیگری تأثیرگذار بود.


وی تأکید کرد: رژیم صهیونیستی روز به روز در تنگنای بیشتر گرفتار می‌شود و همین وضعیت برای حامیان غربی او نیز رقم می‌خورد؛ از این رو غربی‌ها باید هرچه زودتر در سیاست خود تجدید نظر کرده و از رژیم صهیونیستی جدا شوند.


معاون سیاسی سپاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی محکوم به شکست است و این سنت الهی است، خاطرنشان کرد: نسل جدید فلسطین به هیچ عنوان سازش را نمی‌پذیرد؛ رژیم صهیونیستی به انتهای حیات خود می‌رسد و پیروزی ملت فلسطین امری قطعی است./ فارس

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده