واریز ۳۱ هزار میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته-راهبرد معاصر

واریز ۳۱ هزار میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان از واریز ۳۱ هزار و ۳۹۱ میلیارد ریال به حساب فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: این میزان واریزی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ حدود ۳۵ درصد رشد داشته است.
تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 21
کد خبر: ۲۳۷۱۴۶
تعداد نظرات: ۲ نظر

به گزارش راهبرد معاصر، محسن احمدی؛ مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: صندوق به تعهدات خود در قبال اعضا عمل کرده و طبق وعده و برنامه، سهم‌الشرکه بازنشستگان در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی به حساب آنها واریز شده است.

 

وی درباره زمان واریز سود سال مالی 1402 به حساب بازنشستگان گفت: فرهنگیان بازنشسته سال 1402 علاوه بر دریافت سهم‌الشرکه، مشمول دریافت سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1402 خواهند بود که این مبالغ نیز طبق روال و پس از برگزاری مجمع عمومی صندوق به حساب این عزیزان واریز خواهد شد.

 

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان همچنین از واریز 358 میلیارد و 515 میلیون ریال به حساب بازنشستگان اسفند ماه 1402 خبر داد و گفت: این مبلغ به عنوان جدیدترین پرداخت صندوق به حساب 1685 نفر از فرهنگیان بازنشسته واریز شد.

 

به گفته وی، سال گذشته همچنین بیش از 2500 میلیارد ریال، سود سال مالی منتهی به 31 شهریور 1401 به حساب بازنشستگان واریز شد.

 

واریزی صندوق برای 76هزار نفر

احمدی بیان کرد: در سال گذشته در مجموع 76 هزار و 459 نفر از فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق در کمترین زمان و قبل از برقراری مستمری بازنشستگی، سهم‌الشرکه خود را از صندوق ذخیره دریافت کردند.

 

وی افزود: این تعداد شامل فرهنگیان بازنشسته، بازخریدی، فوتی و انصرافی عضو صندوق ذخیره فرهنگیان از فروردین تا اسفند 1402 هستند.

 

رشد 35درصدی واریزی نسبت به مدت مشابه سال 1401

احمدی به رشد 35 درصدی میزان واریزی در سال 1402 نسبت به سال 1401 اشاره کرد و گفت: با افزایش درصد پرداخت حق عضویت توسط فرهنگیان عزیز، منابع بیشتری در اختیار صندوق قرار می‌گیرد و با بهبود سودآوری ناشی از فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌های تابعه صندوق، سهم‌الشرکه بیشتری به فرهنگیان عضو تعلق خواهد گرفت.

 

وی با بیان اینکه در راستای حفظ کرامت فرهنگیان عضو، پرداخت سهم‌الشرکه در سریع‌ترین زمان ممکن و کمتر از یک ماه پس از دریافت اطلاعات بازنشستگی انجام شده است، گفت: فرهنگیان بازنشسته عضو صندوق برای اطلاع از واریز سهم‌الشرکه، به صورت حضوری یا اینترنتی موجودی حساب خود در بانک سرمایه را بررسی کنند.

 

احمدی با اشاره به آمادگی کامل دفاتر نمایندگی صندوق در سراسر کشور و ادارات تعاون آموزش و پرورش استان‌ها درخصوص ارائه خدمات عضویت به فرهنگیان افزود: فرهنگیان معزز می‌توانند تا 5 درصد حقوق و مزایای خود در صندوق مشارکت نمایند و به همان میزان از سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌ بهره‌مند شوند.

 

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان در ادامه تصریح کرد: با توجه به فلسفه وجودی صندوق ذخیره فرهنگیان و انتظاراتی که معلمان عزیز از این نهاد اقتصادی دارند، کارکرد و رسالت صندوق سودآوری و تولید ثروت برای اعضاست بنابراین هلدینگ‌ها و شرکت‌های صندوق باید در سال مالی جدید سودآوری مناسب داشته باشند.

 

شرکت‌های زیان‌ده تعیین تکلیف می شوند

احمدی اظهار کرد: در این راستا در همان ابتدای ورود به صندوق اعلام کردیم که شرکت زیان‌ده را در مجموعه صندوق تحمل نخواهیم کرد و فرصت سه ماهه داده شده تا شرکت‌ها جهت برون‌رفت از زیان و رسیدن به سودآوری، برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت خود را اعلام کنند.

 

وی گفت: با توجه به برنامه‌هایی که شرکت‌ها اعلام کرده‌اند، انتظار داریم که در سال جدید در هیچکدام از زیرمجموعه‌های صندوق، شرکت زیان‌ده نداشته باشیم و شرکت‌ها موظف هستند از همه پتانسیل‌ها و ابزارها جهت رسیدن به سودآوری استفاده نمایند.

 

شفافیت حداکثری و نظارت هوشمند

احمدی یکی از سیاست‌ها و راهبردهای مهم صندوق را شفافیت، نظارت بر فعالیت‌ها و پاسخگویی برشمرد و گفت: با نظام‌مند کردن سیستم نظارت و یکپارچه‌سازی بخش‌های تابعه صندوق، سازوکار نظارت همه جانبه فراهم می‌گردد و صندوق با همکاری مدیران پاکدست، مسئولیت‌پذیر و متخصص در مسیر تامین منافع فرهنگیان و ذی‌نفعان گام برمی دارد.

 

بورسی شدن شرکت‌ها با جدیت دنبال می شود

مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان بیان کرد: در سال جدید، بورسی شدن شرکت‌های تابعه صندوق به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و دنبال خواهد شد زیرا از این طریق ضمن تضمین شفافیت حداکثری، سودآوری و تولید ثروت شرکت‌ها نیز وضعیت بهتری خواهد داشت./ تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲
0
0
با این خبر مسموم چقدر مردم را گمراه می کنید پول خود مردم رادسال ها استفاده شو بردید و وقتی که بی ارزش شده بر می گردانید و چنین حرف هایی می زنید .
من با پولی که سال گذشته ۵۰ تومن بود گرفتم و طلا خریدم و چندین ماه ارزش آن نزدیک دو برابر شده
البته پول های هنگفتی که از صندوق ذخیره فرهنگیان ورش داشتن و یه پول قلبمه صرف خوشی های چند نفر شد باید اونا خوشحال باشند
بازنشسته
Iran (Islamic Republic of)
۱۶:۵۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳
0
0
چه ارزش مالکانه ای که هیچ سودی برا ما بازنشسته ها نداره.اخه کمی سود واریز کنید دلمان شادشود.ارزش مالکانه رازنده کنید.لطفا واریز نمایید که نیازمند این سود هستیم.تشکر.
تحلیل های برگزیده