جزییات واگذاری سهام باشگاه استقلال به هلدینگ خلیج فارس-راهبرد معاصر

جزییات واگذاری سهام باشگاه استقلال به هلدینگ خلیج فارس

۸۵ درصد از سهام باشگاه استقلال فردا توسط هلدینگ خلیج فارس رسما خریداری خواهند شد.
تاریخ انتشار: ۲۳:۳۸ - ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 April 21
کد خبر: ۲۳۷۲۶۴

به گزارش راهبرد معاصر؛ تیم فوتبال استقلال تهران که با ۵۳ امتیاز در صدر جدول قرار دارد برای دریافت مجوز حرفه‌ای از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC نیازمند داشتن مالکی مجزا از باشگاه پرسپولیس است و از این سو طبق برنامه‌ریزی که از قبل صورت گرفته، قرار است ۸۵ درصد از سهام این باشگاه به هلدینگ خلیج فارس واگذار شود.

 شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس به همراه ۴ شرکت زیر مجموعه آن شامل شرکت‌های پتروشیمی شهید تندگویان، بوعلی، پارس و بندر امام در مجموع ۸۵ درصد از سهام باشگاه استقلال را خریداری خواهند کرد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد کارهای اداری واگذاری سهام تا ساعت ۱۶ فردا انجام خواهد شد و تا ساعت ۲۲ از سوی رسانه باشگاه استقلال و هلدینگ این موضوع رسماً اعلام خواهد شد.

همچنین پیش از این در برخی از خبرها آمده بود که مالکان جدید باشگاه استقلال به دنبال تغییر در هیأت مدیره این باشگاه هستند که این موضوع صحت ندارد و تا پیش از برگزاری مجمع باشگاه استقلال و حداقل تا پایان فصل تغییر در هیأت مدیره استقلال رخ نخواهد داد.

تیم استقلال ۶ بازی حساس تا پایان لیگ برتر را در پیش دارد و یکی از معضلات هواداران و مدیران این باشگاه بحث واگذاری سهام آبی‌ها بود که این اتفاق پس از سال‌ها انتظار بالاخره فردا اتفاق خواهد افتاد.

در صورت حل مشکل مالکیت استقلال و پرسپولیس تا ۵ اردیبهشت، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای، از ۱۵ اردیبهشت روند بررسی مدارک بارگذاری‌شده تیم‌ها را آغاز می‌کند. بررسی کمیته بدوی تا پایان اردیبهشت ادامه دارد و پس از آن مدارک تیم‌ها به AFC ارسال خواهد شد. همچنین در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ نیز اسامی باشگاه‌هایی که مجوز حرفه‌ای را دریافت خواهند کرد از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام می‌شود./مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار