کارشناس داوری:اخراج عالیشاه اشتباه بود-راهبرد معاصر

کارشناس داوری:اخراج عالیشاه اشتباه بود

کارشناس داوری فوتبال کشورمان، گفت: بیژن حیدری قضاوت خوبی نداشت و نه تنها یک پنالتی به سود پرسپولیس نگرفت بلکه از سوی بازیکن سپاهان فریب خورد و به اشتباه عالیشاه را اخراج کرد.
تاریخ انتشار: ۲۲:۳۴ - ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 01
کد خبر: ۲۳۹۰۰۵

به گزارش راهبرد معاصر؛ هادی دزفولی با اشاره به دیدار فیزیکی و سخت دو تیم پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر فوتبال ایران، تاکید کرد: متاسفانه در دیداری که بیش از ۴۰ خطا داشت داور نتوانست به خوبی قضاوت کند و بازی از دست بیژن حیدری در رفت.

وی ادامه داد: اعتقاد حیدری قضاوت خوبی در این بازی نداشت و یک پنالتی که بر روی آل‌کثیر اتفاق افتاد را ندید و نگرفت.

این کارشناس داوری تاکید کرد: اینکه داور تا این حد با خشونت با بازیکنان صحبت می‌کند درست نیست، کار او قضاوت است و باید شخصیت داوری را حفظ کند اما او امشب از فاکتورهای داوری فاصله داشت. حیدری در کل قضاوت خوبی نداشت و روند بازی از دست او خارج شده بود.

دزفولی در مورد اخراج عالیشاه گفت: برخی داوران اشتباه می‌کنند و برخی دیگر به دلیل عدم اشراف و آگاهی مرتکب این اتفاق می‌شوند، در صحنه اخراج عالیشاه داور اشتباه کرد و فریب بازیکن سپاهان را خورد. حرکت عالیشاه و دستی که روی صورت بازیکن سپاهان گذاشت به هیچ عنوان مستحق اخراج نبود و تنها می‌توانست به او کارت زرد بدهد اما به اشتباه اخراج کرد.

وی در واکنش به این سئوال که چرا کمک داور با وجود نزدیک بودن به این صحنه دخالتی نکرد و به داور اطلاعات درست را نداد، یادآور شد: متاسفانه برخی از کمک داوران در چنین مواقعی ترجیح می‌دهند سکوت کرده و تصمیم را به داور واگذار کنند که اشتباه است و شاهد چنین اتفاقاتی هستیم./ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده