زارع پور: ظرفیت پهنای باند کشور حدود دو برابر شده است-راهبرد معاصر

زارع پور: ظرفیت پهنای باند کشور حدود دو برابر شده است

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ظرفیت شبکه IP کشور دو برابر شده و از ۲۸ به ۵۵ ترابیت برثانیه رسیده است، گفت: ظرفیت پهنای باند کشور هم حدود دو برابر شده است.
تاریخ انتشار: ۱۰:۵۴ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 08
کد خبر: ۲۳۹۸۸۴

به گزارش راهبرد معاصر؛  عیسی زارع پور وزیر ارتباطات صبح امروز چهارشنبه در حاشیه نشست هئیت دولت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: فردا با افتتاح پروژه فیبر نوری قم، پوشش فیبر نوری به 7.5 میلیون خانوار می‌رسد و این پوشش تا پایان سال به 14 میلیون خانوار خواهد رسید.

 

وی افزود: ظرفیت شبکه انتقال کشور در ابتدای دولت 31.5 ترابیت برثانیه بوده است که اکنون به بیش از 60 ترابیت برثانیه رسیده است و حدود 20 ترابیت برثانیه آن با تجهیزات داخلی توسعه یافته است.

 

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ظرفیت شبکه IP کشور دو برابر شده و از 28 به 55 ترابیت برثانیه رسیده است، گفت: ظرفیت پهنای باند کشور هم حدود دو برابر شده است.

 

زارع‌پور بیان کرد: در بحث ارتباطات موبایلی، توسعه ارتباطات نسل پنجم را در دستورکار قرار دادیم و هفته آینده برنامه‌ای را خواهیم داشت که تعداد سایت‌های نسل پنجم کشور به بیش از هزار و 500 سایت خواهد رسید و هدف‌گذاری ما این است که امسال به بیش از 5 هزار برسد یعنی 10 درصد کشور تحت پوشش نسل پنجم قرار بگیرند.

 

وی ادامه داد: در لایه‌های دیگر شبکه یعنی شبکه داخل استان‌ها اقدامات خوبی انجام می‌شود در شبکه مادر مخابراتی کشور که شرکت ارتباطات زیرساخت است شاهد توسعه شتابان و رشد جهشی هستیم.

 

وزیر ارتباطات درخصوص اقدامات این وزارتخانه در انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز خاطر نشان کرد: ما در دور قبل انتخابات همه امکانات وزارت ارتباطات، اپراتورها و دستگاه‌های مرتبط را بسیج کردیم تا شاهد ارتباطات پایدار باشیم و الحمدلله بیش از 99 درصد را تحت پوشش داشتیم و حتی در نقاط دور افتاده روستایی و جایی که صندوق رای را با بالگرد به آنجا بردند هم دسترسی به شبکه وجود داشت. این اتفاق بزرگی است که با این گستره‌ی جغرافیایی و بیش از 40 هزار روستای بالای 20 خانوار و 70 هزار روستا در کشور، توانستیم چنین پوششی را ایجاد کنیم.

 

زارع‌پور اضافه کرد: تمامی امکانات و تدابیر برای انتخابات روز جمعه فراهم است. همه امکانات در حال آماده‌باش است و تدابیر از قبل پیش‌بینی کرده‌اند که برای حوزه‌هایی که رأی‌گیری به دور دوم کشیده همان پایداری و کیفیت را بلکه بهتر داشته باشیم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده