قطع روابط یک دانشگاه ایرلندی با رژیم صهیونیستی-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

قطع روابط یک دانشگاه ایرلندی با رژیم صهیونیستی

۴ روز پس از تحصن دانشجویان دانشگاه ترینیتی در ایرلند، این دانشگاه اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های خود در شرکت‌های صهیونیستی را پس خواهد گرفت.
تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 09
کد خبر: ۲۴۰۰۸۱

به گزارش راهبرد معاصر، دانشجویان کالج ترینیتی در دوبلین، پایتخت ایرلند، پس از موافقت این دانشگاه با قطع روابط با شرکت‌های صهیونیستی، پایان اعتراضات خود را اعلام کردند.

 

براساس گزارش خبرنی، روز چهارشنبه، مدیریت کالج ترینیتی متعهد شد که سرمایه گذاری‌های خود در شرکت‌های صهیونیستی نام برده شده در لیست سیاه سازمان ملل را پس بگیرد.

 

آیریش تایمز گزارش داد که چهار روز پس از اعتراضات دانشجویی در قدیمی‌ترین دانشگاه ایرلند، گروه‌هایی برای بررسی نحوه برخورد با مؤسسات صهیونیست تشکیل می‌‌شود.

 

دانشجویان کالج ترینیتی جمعه گذشته به تحصن‌ها در حمایت از فلسطین و رد جنگ با غزه پیوستند، در میان درخواست‌های آنان بررسی و بازپس‌گیری سرمایه‌گذاری‌ها با شرکت‌های اشغالگر، به چشم می‌خورد.

 

این روزنامه گزارش داد که دانشگاه در ۱۳ شرکت سرمایه گذاری می‌کند که سه شرکت از آنها در لیست سیاه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از شرکت‌های دخیل در شهرک سازی غیرقانونی در سرزمین‌های فلسطینی قرار دارند.

 

مدیریت دانشگاه پس از دیدار با نمایندگان دانشجویان در روز دوشنبه گفت: شرکت‌های انفرادی با دقت انتخاب نمی‌شوند، بلکه توسط مدیران سرمایه‌گذاری برای سبد سهام خود انتخاب می‌شوند. او تأکید کرد که سرمایه‌گذاری در شرکت‌های صهیونیستی در لیست سیاه لغو خواهد شد.

 

دانشجویان از مدیریت دانشگاه ترینیتی خواستند تا با متعهد شدن به حمایت از ۱۰۰ محقق فلسطینی برای انجام مطالعات خود در این دانشگاه، غرامت آثار جنگ را به محققان فلسطینی جبران کند./ باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار