روز ۲۱۸ طوفان الاقصی/ تداوم حملات هوایی و زمینی علیه نوار غزه-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

روز ۲۱۸ طوفان الاقصی/ تداوم حملات هوایی و زمینی علیه نوار غزه

تشدید حملات هوایی و زمینی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و گسترش وحشت در میان صهیونیست‌ها به دلیل پاسخ کوبنده نیروهای حزب الله لبنان از جدیدترین اخبار مربوط به فلسطین است.
تاریخ انتشار: ۱۲:۳۱ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۲۲۱

به گزارش راهبرد معاصر، در حالی که حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی از هوا و زمین علیه سراسر نوار غزه به ویژه شهر رفح ده‌ها شهید و زخمی برجای گذاشته است پاسخ کوبنده نیروهای حزب الله لبنان به تجاوزات تل آویو باعث تشدید انتقادات داخلی در اراضی اشغالی شد.

 

برجای ماندن ده‌ها شهید در بمباران مناطق مسکونی غزه و رفح

خبرنگار شبکه المیادین گزارش داد که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی جنوب شهر خان یونس واقع در جنوب نوار غزه را بمباران کردند.

 

حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی علیه مناطق مختلف نوار غزه طی ساعات گذشته همچنان ادامه داشته است به طوری که این حملات شدید اردوگاه جبالیا در شمال این باریکه را هدف قرار داد.

 

رسانه‌های عربی همچنین گزارش دادند که جنگنده‌های رژیم اشغالگر قدس شهر رفح را هدف قرار دادند.

 

در جریان بمباران خانه‌های مسکونی در شرق الزوایده واقع در مرکز نوار غزه دست کم ۱۰ فلسطینی بی گناه به شهادت رسیدند.

 

حملات هوایی و زمینی علیه نوار غزه ده‌ها شهید برجای گذاشت

محله الجنینه واقع در شرق شهر رفح نیز بامداد امروز شاهد حملات هوایی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بود. بمباران خانه‌های اردوگاه المغازی در مرکز نوار غزه چندین شهید و زخمی برجای گذاشت.

 

هدف قرار دادن مناطق مسکونی دیرالبلح در نوار غزه دست کم ۲۰ شهید برجای گذاشت که پیکرهای آنها به بیمارستان شهدا الاقصی منتقل شدند.

 

علاوه بر حملات هوایی رژیم صهیونیستی، توپخانه این رژیم نیز بار دیگر بخش‌های مختلف نوار غزه به ویژه مناطق مرکزی و شرقی شهر رفح را هدف قرار داد.

 

ضربات کاری حزب الله صدای صهیونیست‌ها را درآورد

از سوی دیگر تشدید حملات سنگین نیروهای حزب الله لبنان علیه مناطق شمالی اراضی اشغالی باعث شده رسانه‌های عبری زبان از عملکرد تل آویو در این خصوص انتقاد کنند.

 

در همین راستا رسانه‌های صهیونیستی به نقل از رئیس شورای منطقه اشغالی مرگلیوت در بخش شمالی گزارش دادند: شهرک‌های شمالی در حال نابودی هستند و این مساله بر کسی پوشیده نیست.

 

وی در ادامه افزود: این شهرک‌ها تبدیل به خط درگیری در شمال اسرائیل شده اند و به دلیل جنگ کنونی با حزب الله لبنان در حال نابودی هستند.

 

رسانه‌های عبری به نقل از افسران ارشد رژیم صهیونیستی گزارش دادند: حملات حزب الله باعث برجای ماندن خساراتی در جبهه شمالی شده که می‌تواند بازگشت اسرائیلی‌ها را به این منطقه به تأخیر بیاندازد.

 

آنها تاکید کردند: به دلیل تشدید این حملات دیگر هیچ خانه‌ای در شمال اسرائیل برای بازگشت اسرائیلی‌ها باقی نخواهد ماند.

 

افسران ارشد رژیم صهیونیستی اذعان کردند: حزب الله لبنان به حملات اسرائیل به صورت حملات مستقیم پاسخ می‌دهد و خسارات گسترده‌ای در مناطق شمالی برجای می‌گذارد.

 

شب گذشته رسانه‌های عربی از تخریب و آتش‌سوزی گسترده در منطقه اشغالی «کریات شمونه» بر اثر اصابت ده‌ها موشک از جنوب لبنان خبر دادند.

 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که طی چند ساعت ۵۵ موشک از جنوب لبنان به منطقه اشغالی کریات شمونه در شمال فلسطنی اشغالی شلیک شد./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده