۴۱ کشته و ۱۴۹۲ مصدوم درپی حوادث جوی در کشور-راهبرد معاصر

۴۱ کشته و ۱۴۹۲ مصدوم درپی حوادث جوی در کشور

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اعلام کرد که در حوادث جوی رخ داده از ابتدای سال تاکنون ۴۱ نفر جان خود را ازدست داده‌اند که بیشترین مورد آن مربوط به سیل بوده است.
تاریخ انتشار: ۲۳:۲۸ - ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 11
کد خبر: ۲۴۰۳۶۲

به گزارش راهبرد معاصر؛ بابک یکتاپرست با اشاره به آمار موارد فوتی و مصدومیت درپی وقوع حوادث جوی در کشور گفت: از ابتدای سال‌جاری تا کنون و برابر گزارش مرکز EOC اورژانس کشور ۱۵۳۳ نفر در حوادث جوی رخ داده در کشور، شامل سیل، توفان، گردوغبار، صاعقه، ریزش کوه و ... دچار حادثه شده‌اند که از این تعداد متاسفانه ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیانگر افزایشی دو برابری است.

وی با بیان اینکه ۱۴۹۲ نفر از این افراد نیز دچار مصدومیت شده‌اند، اظهارکرد: این آمار نیز نسبت به مدت مشابه پارسال رشد ۹۷ درصدی داشته است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه بیشترین جانباخته مربوط به حوادث جوی، ناشی از وقوع سیل بوده است، گفت: ۳۶ نفر از جانباختگان یا معادل ۸۸ درصد آنان مربوط به سیل بوده است. همچنین پنج نفر نیز به دلیل صاعقه جان خود را از دست داده‌اند. دیگر حوادث جوی مورد فوتی نداشته است.

یکتاپرست درباره شمارمصدومان حوادث جوی نیز اظهارکرد: بیشترین تعداد مصدوم، مربوط به گرد و غبار است، به طوریکه ۱۰۶۹ نفر یا معادل ۷۲ درصد کل مصدومان به دلیل گرد و غبار به اورژانس مراجعه کرده‌اند. پس از آن توفان با ۳۵۱ مورد مصدوم یا معادل ۲۴ درصد در جایگاه دوم قرار دارد. رتبه سوم مربوط به سیل است که ۴۱ مصدوم برجای گذاشته و سه درصد از کل مصدومان را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: ریزش کوه با شش مصدوم و صاعقه با پنج مصدوم در رتبه‌های بعدی قرار دارد و ۲۰ نفر نیز به دلایل دیگر دچار مصدومیت شده‌اند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به شمار مصدومان ناشی از توفان که ۳۵۱ نفر بوده است، اظهارکرد: از این تعداد ۳۲۴ نفر مربوط به باد‌های ۱۲۰ روزه در شمال استان سیستان و بلوچستان بوده است. / ایسنا

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده