بارش برف اردیبهشتی در گوشه و کنار کشور-راهبرد معاصر

بارش برف اردیبهشتی در گوشه و کنار کشور

در حالی که اردیبهشت به روز‌های آخر خود نزدیک می‌شود، بارش برف در گوشه و کنار کشور سبب شادی بسیاری از هموطنان شده‌است.
تاریخ انتشار: ۱۷:۳۶ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۴۱۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ ویدئویی از بارش برف در کوه خلیل ارومیه در آذربایجان غربی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که تعجب بسیاری را برانگیخته است. کوه خلیل به ارتفاع ۳۱۹۸ متر در ۳۰ کیلومتری ارومیه، مابین شهر سیلوانه و روستای راژان قراردارد. در فصل تابستان ییلاق‌های دامداران منطقه به این کوه می‌آیند. مردم روستای راژان از آب چشمه‌های خلیل کوه برای آبیاری مزارع و باغات استفاده می‌کنند.

بارش برف ارتفاعات گلیل از توابع شیروان در خراسان شمالی را نیز یک دست سفیدپوش کرده‌است. ارتفاعات گلیل در ۸۰ کیلو متری شمال شیروان و در مرز میان ایران و ترکمنستان واقع است.

گردنه ژالانه در کردستان نیز بارش برف و کولاک شدیدی را در روز‌های اخیر تجربه کرده که به گفته راهداران کردستان، تردد در ژالانه با زنجیر چرخ امکانپذیر است. بارش برف در روستای تاریخی و توریستی کندوان هم برای گردشگران جذاب و دیدنی بوده‌است.

از دیگر جاده‌های برف گرفته کشور خبر رسیده که جاده تربت حیدریه به مشهد به دلیل بارش برف در روز‌های اخیر لغزنده و مه‌گرفته بوده است.
ارتفاعات اردبیل نیز با بارش برف روز‌های آخر اردیبهشت سفید‌تر شد و کاهش دما جاده قوتورسویی مشگین شهر استان اردبیل رخ داد. بارش بهاری خوشحالی دیمکاران و کشاورزان را به دنبال دارد. / همشهری

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار