افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان-راهبرد معاصر

افزایش موارد ابتلا به سرخک در منطقه سیستان

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: با توجه به پوشش واکسیناسیون MMR بالای ۹۷درصد، به‌دلیل تردد‌های قانونی و غیرقانونی اتباع بیگانه از افغانستان و افزایش مسافرت‌های داخل و خارج استانی مردم، شاهد افزایش موارد مشکوک ابتلا به سرخک در سال‌جاری در منطقه سیستان هستیم.
تاریخ انتشار: ۲۱:۳۰ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 12
کد خبر: ۲۴۰۴۶۱

به گزارش راهبرد معاصر؛ مجتبی رفیق دوست در جلسه پیشگیری از وقوع سرخک اظهار کرد: در سال گذشته تمام موارد مشکوک به بیماری سرخک ۶۰ مورد عنوان شد، که تنها چهار مورد آن مثبت شده بود.

وی افزود: در۵۳ روز گذشته، از ۲۷ مورد مشکوک ابتلا به بیماری سرخک، پنج مورد مثبت سرخک در منطقه سیستان شناسایی شده است که سن چهار نفر آنها زیر یکسال دارند.

سرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: مشاهده موارد مشکوک، نشانه مثبت بودن بیماری نیست و شهروندان با مشاهده افراد مشکوک به این بیماری جهت پیشگیری از چرخش ویروس فورا مراتب را به مراکز درمانی اطلاع دهند.

وی خاطرنشان کرد: علائم بیماری سرخک شباهتی نزدیک به سرماخوردگی و قرمزی چشم و مشاهده دانه‌های ریز قرمز در بدن دارد و همچنین تب و سرفه از علائم اولیه این بیماری به شمار می‌رود.

رفیق دوست ادامه داد: آزمایشات و تمام نمونه‌گیری‌های بیماری سرخک به صورت رایگان در منطقه سیستان انجام می‌شود و از مردم خواهشمندیم با کارشناسان بهداشتی در امر گزارش‌دهی و نمونه‌گیری همکاری لازم انجام دهند تا سریعتر از انتشار این بیماری پیشگیری شود. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار