ادعای سنتکام درباره رهگیری و انهدام پهپاد یمن-راهبرد معاصر
نیویورک تایمز: غرب برای گفتگو با ایران به بازرسان هسته‌ای جهان متوسل می‌شود بن‌سلمان در دیدار با اسد: بازگشت قدرتمندانه سوریه، به سود همه کشورهای عربی است رسانه اسرائیلی: آمریکا ارسال سلاح به تل‌آویو را از سر گرفت اردوغان: توافق صلح بین آذربایجان و ارمنستان، فرصت تاریخی است ناتو از اعضای خود خواست اوکراین را در اولویت قرار دهند واکنش حماس به بیانیه نشست سران عرب در منامه ایران ادعای آمریکا درباره وضعیت یمن را رد کرد آغاز دادرسی دیوان لاهه در پرونده شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی رهبر انصارالله: آمریکایی‌ها حمله به رفح را طراحی کرده‌اند دیدار بشار اسد و بن سلمان در بحرین بیانیه عفو بین‌الملل به مناسبت سالگرد اشغال فلسطین تداوم درگیری‌های پراکنده مرزی طالبان و پاکستان آغاز نشست سران عرب در منامه/ درخواست بن‌سلمان درباره غزه عبداللطیف رشید: ایران هیچ دخالت نظامی در عراق ندارد زلنسکی در خارکیف: وضعیت میدانی به شدت سخت است

ادعای سنتکام درباره رهگیری و انهدام پهپاد یمن

سنتکام باردیگر در حساب کاربری خود در شبکه ایکس مدعی رهگیری پهپاد یمنی شده است.
تاریخ انتشار: ۰۸:۳۱ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۵۱۸

به گزارش راهبرد معاصر، فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام در حساب کاربری خود در شبکه ایکس مدعی رهگیری و انهدام پهپاد یمنی شد.

 

در این ارتباط سنتکام ادعا کرد که تقریباً در ساعت ۳:۳۰ بامداد (به وقت صنعا) در ۱۲ می، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده (USCENTCOM) با موفقیت یک سامانه هوایی بدون خدمه (UAS) را که توسط یمنی‌ها بر فراز خلیج عدن در حال پرواز بود، منهدم کردند.

 

سنتکام همچنین افزوده است که هیچ تلفات یا خسارتی توسط کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.

 

به ادعای سنتکام، مشخص شد که پهپاد یک تهدید قریب الوقوع برای نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است و این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف و تجاری انجام می‌شود.

 

چند روز پیش نیز، فرماندهی مرکزی نظامی آمریکا در غرب آسیا موسوم به سنتکام در حساب کاربری خود در شبکه ایکس مدعی رهگیری و انهدام پهپاد نیروهای یمنی شده و ادعا کرده بود که تقریباً ساعت ۲ بعد از ظهر (به وقت صنعا) در ۲ می ۲۰۲۴، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده (USCENTCOM) با موفقیت سه سامانه هوایی بدون سرنشین (UAS) را در منطقه تحت کنترل یمن، رهگیری و منهدم کردند.

 

سنتکام افزوده بود: «مشخص شد که این سیستم‌ها تهدیدی قریب الوقوع برای ایالات متحده، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه هستند. این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف و کشتی‌های تجاری انجام می‌شود.»

 

چندی پیش نیز فرماندهی مرکزی نظامیان آمریکایی در منطقه موسوم به سنتکام با انتشار بیانیه‌ای در ایکس (توئیتر پیشین) اعلام کرده بود که بعد از ظهر (به وقت صنعا )۳۰ آوریل، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده با موفقیت یک قایق سطحی بدون سرنشین (USV) را در مناطق تحت کنترل نیروهای یمنی در یمن منهدم کردند. سنتکام در ادامه ادعای خود افزود: مشخص شد که قایق سطحی یک تهدید قریب الوقوع برای ایالات متحده، نیروهای ائتلاف و کشتی‌های تجاری در منطقه است. این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف و تجاری انجام می‌شود.

 

دو هفته پیش نیز، فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه موسوم به سنتکام در حساب کاربری خود در ایکس اعلام کرد که در ۱۶ آوریل بین ساعت ۱۰:۵۰ صبح تا ۱۱:۳۰ صبح (به وقت صنعا)، نیروهای فرماندهی مرکزی ایالات متحده با موفقیت با دو هواپیمای بدون سرنشین (پهپاد) در یمن درگیر شدند و آن‌ها را سرنگون کردند.

 

سنتکام در ادامه ادعا کرده بود است که هیچ تلفات یا خسارتی توسط کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است و مشخص شد که پهپادها تهدیدی قریب الوقوع برای کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف و تجاری در منطقه هستند. این اقدامات برای محافظت از آزادی دریانوردی و ایمن‌تر کردن آب‌های بین‌المللی برای کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف و تجاری انجام می‌شود.

 

پیشتر نیز ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام با صدور بیانیه‌ای مدعی شده بود که یک موشک بالستیک یمنی را منهدم کرده است. سنتکام ادعا کرد که نیروهای آمریکایی ساعت ۱ عصر روز پنجشنبه به وقت صنعا یک موشک بالستیک ضد کشتی یمنی را بر فراز دریای سرخ منهدم کرده‌اند. در ادامه این بیانیه آمده بود: گزارشی در خصوص آسیب جانی یا زیان مالی در کشتی‌های آمریکایی، کشتی‌های ائتلاف یا کشتی‌های تجاری گزارش نشده است./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار