بذرپاش: شرکت کشتیرانی مشترک ایران و هند ایجاد می شود-راهبرد معاصر

بذرپاش: شرکت کشتیرانی مشترک ایران و هند ایجاد می شود

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه به هندی ها برای توسعه چابهار اعتماد داریم، گفت: چابهار، نگین درخشان در سواحل ایران است.
تاریخ انتشار: ۱۴:۴۷ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۵۹۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ مهرداد بذرپاش در آیین امضای قرارداد تجهیز و بهره‌برداری از پایانه‌های کانتینری و کالای عمومی بندر شهید بهشتی چابهار، اظهار کرد: در راستای تکمیل کریدورها، پروژه های متعددی تعریف شده است.ایران سرزمین فرصت های لجستیکی و ترانزیتی است و دولت همه تلاش خود را به کار بسته تا به این مهم دست یابیم.

 

وی یادآور شد: در جلسه قبل با وزیر هندی، اعلام کردم ایران سرزمین امن، ارزان تر و سریع تر برای ترانزیت است.

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه رشد 58 درصدی ترانزیت در سال 1402 گواه تلاش دولت برای ارتقای شاخص ها در این بخش و تجارت با کشورهای همسایه است، افزود: ادامه رشد 50درصدی در سال جدید نیز گواه ادامه از بودن این رشد است.

 

وی تصریح کرد: چابهار یک نگین درخشان در سواحل ایران است و می تواند به عنوان نقطه کانونی ترانزیت عمل کند، اضافه کرد: تکمیل خط‌آهن چابهار- زاهدان و ادامه آن تا سرخس و بهره برداری از آن بر اهمیت این بندر می افزاید.

 

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: توسعه راههای مواصلاتی جاده ای در پهنه دریا و توسعه فرودگاهی ایران در آن منطقه در دستور کار قرار دارد. ضمن اینکه تعریف شهرهای ساحلی نیز بر اهمیت این بندر خواهد افزود.

 

بذرپاش تاکید کرد: از این توافق یا هندی ها راضی هستیم و به هند اعتماد کامل داریم. هند را یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا می دانیم و توسعه روابط در دستور کار دولت ایران قرار دارد.این قرارداد یک شروع برای توسعه بیش از پیش تجارت دو کشور است و دسترسی هند از مسیر بندر چابهار به افغانستان و آسیای میانه، ترکیه، آذربایحان، اروپا و... معتبری خواهد بود‌./ 

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار