جهش ۸۲ درصدی درآمد نفت و گاز روسیه-راهبرد معاصر

جهش ۸۲ درصدی درآمد نفت و گاز روسیه

وزارت دارایی روسیه اعلام کرد که درآمدهای بودجه دولت فدرال این کشور از بخش نفت و گاز در دوره ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ به ۴.۲ تریلیون روبل (۴۵.۷ میلیارد دلار) رسیده که ۸۲.۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
تاریخ انتشار: ۱۷:۰۵ - ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 13
کد خبر: ۲۴۰۶۲۴

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت دارایی روسیه در وب سایت خود گزارش داد که درآمدهای بودجه دولت فدرال این کشور از بخش نفت و گاز در دوره ژانویه تا آوریل 2024 به 4.2 تریلیون روبل (45.7 میلیارد دلار) رسیده که 82.2 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.

در این گزارش آمده است: درآمدهای نفت و گاز به 4.157 تریلیون روبل رسید که از مقدار ثبت شده برای مدت مشابه سال گذشته (مثبت 82.2 درصد) پیشی گرفت که عمدتاً دلیل آن رشد قیمت نفت روسیه و همچنین دریافت پرداخت‌های اضافی در ارتباط با قانون مالیات بر استخراج مواد معدنی طی سه ماهه چهارم 2023 بوده است... 

این وزارتخانه افزود: درآمدهای نفت و گاز بیش از میزان پایه بوده و با توجه به شاخص‌های چشم‌انداز توسعه اجتماعی و اقتصادی، انتظار می‌رود در ماه‌های آینده این مازاد درآمدهای نفت و گاز به شکل ثابت ادامه‌دار باشد.

وزارت دارایی روسیه تصریح کرد که انباشت درآمد اضافی نفت و گاز در شرایط مساعد قیمت و استفاده از وجوه صندوق ثروت ملی برای پوشش کسری درآمدهای نفت و گاز مطابق با پارامترهای ضوابط مالی، مصونیت سیستم بودجه را در مقابل نوسانات جریان درآمدهای نفت و گاز، تضمین می کند.

به گفته این وزارتخانه، درآمدهای غیرنفت و گازی بودجه روسیه در ژانویه تا آوریل 2024 نسبت به مدت مشابه سال قبل 36.8 درصد افزایش یافته و به 7.5 تریلیون روبل (81 میلیارد دلار) رسیده است./تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده