روز ۲۲۵ طوفان الاقصی/ حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه سراسر غزه-راهبرد معاصر

روز ۲۲۵ طوفان الاقصی/ حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه سراسر غزه

حملات پی در پی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه و وقوع شدیدترین درگیری‌ها در شمال این باریکه از جدیدترین اخبار مربوط به تحولات فلسطین است.
تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 18
کد خبر: ۲۴۱۱۷۹

به گزارش راهبرد معاصر، در کنار تداوم بمباران مناطق مختلف نوار غزه و برجای ماندن تعداد بیشتری شهید و زخمی در این باریکه نهاد وابسته به سازمان ملل بار دیگر نسبت به وخامت اوضاع معیشتی در این منطقه هشدار داد.

 

بمباران مناطق مختلف نوار غزه طی بامداد امروز

حملات وحشیانه جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی بامداد امروز علیه مناطق مختلف نوار غزه همچنان ادامه داشته است به طوری که این حملات علیه مناطق نزدیک به بیمارستان الاماراتی در تل السلطان واقع در غرب غزه چندین زخمی برجای گذاشت.

 

علاوه بر حملات هوایی رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، توپخانه این رژیم نیز طی بامداد امروز مناطقی شرقی و مرکزی شهر رفح را هدف قرار داد.

 

حملات هوایی و توپخانه‌ای رژیم صهیونیستی علیه سراسر غزه

همچنین بمباران خانه‌های مسکونی و یک انبار سوخت واقع در شرق منطقه عبسان در خان یونس در جنوب نوار غزه چندین شهید و زخمی برجای گذاشته است.

 

علاوه بر مناطق مختلف نوار غزه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی طی ساعات گذشته منطقه الخیام در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.

 

دیگر چیزی در نوار غزه برای توزیع باقی نمانده است

از سوی دیگر دفتر هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل نسبت به وخامت اوضاع انسانی در نوار غزه هشدار داد.

 

این دفتر سازمان ملل اعلام کرد که دیگر تقریباً چیزی برای توزیع در نوار غزه باقی نمانده است.

 

پیش از این نیز نهادهای فعال در زمینه کمک‌های بشردوستانه بارها نسبت به خطر قحطی در نوار غزه به دلیل حملات پی در پی رژیم صهیونیستی و محاصره این باریکه از آغاز تجاوز به غزه در تاریخ هفت اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون هشدار داده بودند.

 

وقوع شدیدترین درگیری‌ها در شمال غزه از آغاز جنگ تاکنون

از سوی دیگر گزارش‌های رسانه‌ای از وقوع درگیری‌های شدید میان نیروهای مقاومت فلسطین و نظامیان صهیونیست در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه حکایت دارد.

 

شدت این درگیری‌ها به حدی است که رسانه‌های صهیونیستی اعتراف کردند ارتش این رژیم وارد شدیدترین درگیری‌ها با نیروهای وابسته به حماس از آغاز جنگ علیه غزه تاکنون در اردوگاه جبالیا شده است.

 

خبرنگار شبکه الجزیره نیز از وقوع درگیری‌های شدید میان رزمندگان فلسطینی و اشغالگران در جنوب شهر رفح خبر داد.

 

گردان‌های شهدا الاقصی نیز اعلام کردند که رزمندگان فلسطینی موفق شدند دقایقی قبل با شلیک تعداد زیادی از خمپاره‌های سنگین، نظامیان صهیونیست و جنگ افزارهای آنها را در اطراف مسجد التابعین در شرق رفح هدف قرار دهند.

 

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی از هلاکت یکی دیگر از نظامیان اسرائیلی در درگیری‌های شمال نوار غزه خبر دادند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده