۵۰ لوکوموتیو متوقف با مزایده واگذار می‌شود-راهبرد معاصر

۵۰ لوکوموتیو متوقف با مزایده واگذار می‌شود

مدیر عامل راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران از برنامه واگذاری ۵۰ لکوموتیو متوقف از طریق مزایده عمومی خبر داد و گفت: به دنبال تولید موتور لکوموتیو با استفاده از شرکت‌های دانش‌های دانش‌بنیان هستیم.
تاریخ انتشار: ۱۰:۴۲ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 18
کد خبر: ۲۴۱۱۸۲

به گزارش راهبرد معاصر، سید میعاد صالحی در حاشیه افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر برنامه راه‌آهن برای استفاده از سرمایه‌های مردم در بخش ریلی اظهار کرد: با توجه به نامگذاری سال به نام جهش تولید با مشارکت مردم، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران 50 دستگاه لکوموتیو متوقف را از طریق مزایده عمومی واگذار می‌کند.

 

وی ادامه داد: شرکت‌های بخش خصوصی می‌توانند در این مزایده حضور یابند. تلاش می‌کنیم در سال جاری نهضت احیاء، تولید و بازسازی لکوموتیو را راه‌اندازی کنیم.

 

مدیر عامل راه‌ آهن جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه باید با استفاده از ظرفیت داخلی از واردات لکوموتیو بی‌نیاز شویم، یکی از برنامه‌های این مجموعه استفاده از توان شرکت‌های دانش‌های برای تولید موتور لکوموتیو عنوان کرد و افزود: اولویت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در بخش لکوموتیو استفاده از شرکت‌های توانمند داخلی است.

 

صالحی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم در خصوص وضعیت اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید، تصریح کرد: در این راستا توافقنامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی، وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه امضا شد. پس از این اتفاق کار قوت گرفته و حواله‌های سال‌های قبل صادر شده که این حواله‌ها هم اکنون در معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت است.

 

وی با اشاره به اینکه حدود یک سال از تفاهم می‌گذرد اضافه کرد: حدود دو ماه است که حواله‌ها نزد معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت است. مبلغ این حواله‌ها هزار میلیارد تومان است اما آن چیزی که تا پایان سال 1402 باید صرفه‌جویی شود 5 هزار میلیارد تومان است.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بخش خصوصی و دولتی 320 لکوموتیو در اختیار دارند که به دنبال آن هستیم این تعداد را از محل منابع راه آهن ماده 12 و سرمایه‌های بخش خصوصی افزایش دهیم./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده
آخرین اخبار