استفاده حزب‌الله از سلاح‌های جدید در جنگ با رژیم صهیونیستی-راهبرد معاصر

استفاده حزب‌الله از سلاح‌های جدید در جنگ با رژیم صهیونیستی

شبکه المیادین گزارش داد که حزب الله، سلاح‌های جدید را وارد درگیری با ارتش اسرائیل کرد.
تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 18
کد خبر: ۲۴۱۲۲۱

به گزارش راهبرد معاصر، شبکه المیادین گزارش داد: اقدام حزب الله در وارد کردن سلاح‌های جدید در میدان نبرد با ارتش اسرائیل در جبهه شمالی و در مرز‌های لبنان و اقدام آن در فرستادن پهپاد تهاجمی مجهز به موشک، ارتش اسرائیل را غافلگیر کرد و سوالات بیشتری درباره توانمندی‌های نظامی که حزب الله پنهان کرده است، مطرح کرد. به ویژه که ویدئو‌های بیشتری منتشر می‌کند که بر خلاف ادعا‌های سخنگوی ارتش اسرائیل، کارآیی بالای این سلاح‌ها در رهگیری، شناسایی و اصابت به اهداف را نشان می‌دهد.

 

آلون بن دیوید خبرنگار امور نظامی کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل گفت: حزب الله نخستین بار از سامانه‌ای استفاده کرد که در این جنگ شاهد آن نبوده‌ایم. حزب الله، پهپاد تهاجمی شبیه پهپاد‌های ارتش اسرائیل فرستاد که موشک‌ها را شلیک می‌کنند و به پایگاه‌های خود باز می‌گردند. حزب الله پهپادی فرستاد که موشک‌های اس ۵ شلیک می‌کند. سخنگوی ارتش اسرائیل این ادعا را تایید نکرد و گفت: حمله با یک پهپاد انتحاری بود. اما تجربه گذشته ما نشان می‌دهد، زمانی که حزب الله چنین سامانه‌هایی را رونمایی و از آنها استفاده می‌کند، آنان واقعیت را می‌گویند. 

 

گزارشگر المیادین افزود: اقدام حزب الله در گسترش دامنه اهداف آن و حملات به اهداف دورتر، با سلاح‌های هدایت شونده و مجهز به دوربین، قدرت رهگیری ارتش اسرائیل را سلب کرده است و قدرت جنگ الکترونیکی و جنگ مغز‌ها را نشان می‌دهد که حزب الله در برابر اسرائیل، آن را اداره می‌کند. / باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده