دستگیری ۲ چینی در آمریکا به اتهام پول شویی-راهبرد معاصر

دستگیری ۲ چینی در آمریکا به اتهام پول شویی

مقامات آمریکا دو شهروند چینی را به اتهام کلاهبرداری با استفاده از رمزارز و پولشویی دستکم ۷۳ میلیون دلار، دستگیر کردند.
تاریخ انتشار: ۱۴:۲۷ - ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 18
کد خبر: ۲۴۱۲۲۷

به گزارش راهبرد معاصر، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد دو شهروند چینی را به اتهام کلاهبرداری با استفاده از رمزارز و پولشویی دستکم 73 میلیون دلار از قربانیان فریب خورده، دستگیر کرده است.

 

براساس این گزارش، مقامات آمریکا یکی از این افراد را روز پنج شنبه گذشته در لس آنجلس و دیگری را در ماه آوریل در فرودگاه آتلانتا دستگیر کرده بودند.

 

وزارت دادگستری آمریکا این افراد را متهم به دست داشتن در نوعی عملیات کلاهبرداری از طریق رمزارز با نام «خوک کشی» کرده است که تبدیل به یک صنعت جهانی میلیاردها دلاری شده است.

 

آن‌ها همچنین متهم به شراکت در افتتاح حساب های بانکی در آمریکا به نام شرکت‌های پوششی برای پول شویی هستند.

 

قربانیانی که در این پرونده از آنها کلاهبرداری شده، ترغیب به سرمایه گذاری پول خود به صورت آنلاین در سه حساب بانکی می‌شدند. سرمایه‌هایی که بعدا از طریق موسسات مالی آمریکایی به حساب هایی بانکی در باهاما (در اقیانوس اطلس) پول شویی می‌شد.

 

وزارت دادگستری تصریح کرد این دو شهروند چینی به اتهام توطئه برای ارتکاب پول شویی  و 6 مورد پول شویی بین المللی متهم شدند. در صورت اثبات اتهامات و محکومیت این دو نفر، به تحمل تا 20 سال حبس برای هر یک از موارد اتهامی خود، محکوم می شوند.

 

پیشتر نیز وزارت خزانه داری آمریکا سه فرد در چین را به جرم پول شویی و کمک به تامین مالی برنامه‌های اتمی کره شمالی، تحریم کرد.

 

براساس این گزارش، اموال و دارایی‌های هر فردی که مورد تحریم های آمریکا قرار گیرد، مسدود شده و حتی افراد دیگری که اقدام به معامله و تجارت با افراد تحریم شده کنند، در معرض تحریم های آمریکا قرار می گیرند.

 

در همین حال برایان نلسون، معاون بخش مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی وزارت خزانه داری آمریکا در این باره گفت: کره شمالی همچنان به استخراج ارزهای مجازی و شبکه‌های گسترده غیرقانونی پشتیبان به منظور دسترسی به سیستم مالی بین المللی و درآمدزایی ادامه می دهد.

 

وی تاکید کرد واشنگتن متعهد به پاسخگو کردن افرادی است که به کره شمالی در انجام اقدامات بی ثبات کننده به ویژه در زمینه پرتاب موشک های بالستیک قاره پیما، کمک می کنند./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده