ابراز نگرانی سوریه از سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور ایران-راهبرد معاصر

ابراز نگرانی سوریه از سانحه بالگرد حامل رئیس جمهور ایران

وزارت خارجه سوریه یکشنبه شب در بیانیه‌ای نسبت به حادثه فرود اضطراری بالگرد حامل رئیس جمهور ایران و هیات همراه وی ابراز نگرانی کرد.
تاریخ انتشار: ۲۳:۵۸ - ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 19
کد خبر: ۲۴۱۵۴۳

به گزارش راهبرد معاصر؛ وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی از حادثه فرود اضطراری بالگرد حامل آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران، اعلام کرد که تلاش‌های نهاد‌ها و تیم‌های امداد و نجات برای دسترسی به محل این حادثه را دنبال می‌کند.

وزارت خارجه سوریه در ادامه ضمن اعلام همبستگی کامل با جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهور ایران و دیگر مسئولان ایرانی حاضر در این بالگرد در سلامت باشند.

گزارش‌ها از حضور آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حجت الاسلام سیدمحمد آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، خلبان، کمک خلبان، کروچیف (یعنی دستیار خدمه پرواز) سر تیم حفاظت و یکی از محافظین و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد حکایت دارد.

تاکنون ۲۰ تیم امدادی به منطقه اعزام شده‌اند، اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه و شرایط آب و هوایی نامناسب بویژه مه شدید، عملیات جست و جو و نجات زمانبر خواهد بود.

سخنگوی دولت نیز در پیامی با اعلام برگزاری جلسه هیات دولت امروز، گفت: معاون اجرایی رئیس‌جمهور و برخی اعضای هیات دولت نیز عازم تبریز شدند.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد: جلسه امروز هیات دولت برگزار و ضمن تصمیم گیری در خصوص موضوعات روز، آخرین گزارش‌ها از سانحه اخیر ارائه شد.

وی ادامه داد: معاون اجرایی رئیس‌جمهور نیز به همراه بخشی از اعضای دولت عازم تبریز شدند. / ایرنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده