اردوغان: ملت و دولت ترکیه در کنار ایران هستند-راهبرد معاصر

اردوغان: ملت و دولت ترکیه در کنار ایران هستند

رییس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با مخبر مدیر قوه مجریه گفت: ملت ترکیه در کنار ملت ایران است و از صمیم قلب آرزوی صبر جمیل برای شما و مردم ایران دارم.
تاریخ انتشار: ۲۰:۴۱ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - 2024 May 20
کد خبر: ۲۴۱۷۲۸

به گزارش راهبرد معاصر؛ رجب طیب اردوغان رییس‌جمهور ترکیه عصر امروز (دوشنبه) در تماسی تلفنی با محمد مخبر مدیر قوه مجریه با ابراز مراتب همدردی و همدلی دولت و ملت ترکیه با مردم ایران گفت‌: پس از پیام تسلیت به رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران خواستم که با شما نیز تماس گرفته و ضمن آرزوی غفران الهی برای آیت الله رییسی، دکتر امیرعبدالهیان و هیئت همراه اعلام کنم ملت ترکیه در کنار ملت ایران است و از صمیم قلب آرزوی صبر جمیل برای شما و مردم ایران دارم.

اردوغان افزود: آقای رئیسی و آقای امیرعبدالهیان در ایجاد صلح و ثبات در منطقه بسیار کوشیدند و من از آنها خاطراتی ماندگار در ذهن خواهم داشت.

مخبر نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از ابراز همدردی و تسلیت رئیس جمهور ترکیه گفت: ترکیه همواره برای ایران کشوری مهم و راهبری است و تاریخ نشان داده دو ملت ترکیه و ایران همواره در سختی‌ها در کنار هم بودند.

مدیر اجرایی قوه مجریه افزود: استحکام درونی نظام جمهوری اسلامی ایران نوید گذر از موقعیت کنونی را با سلامت و توفیق می‌دهد.

وی در این گفتگوی تلفنی خاطرنشان کرد: از محبت‌های شما که به نمایندگی از مردم ترکیه ابراز شده بسیار سپاسگزارم و امیدوارم روز‌های خوبی برای دولت در پیش رو باشد. / تسنیم

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده