سرلشکر سلامی: ما به کمک جوانان از همه چالش‌ها عبور کرده‌ایم-راهبرد معاصر
دیدگاه نامزدهای ریاست جمهوری در خصوص اصلاح بورس دیدار مدال آوران المپیادهای علمی با رهبر انقلاب قاضی‌زاده هاشمی در نشست خبری: رئیس‌جمهور باید دارای جامعیت باشد پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی دیدار کرد اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی به امامت رهبر انقلاب بررسی نحوه اجرای قانون ساماندهی خودرو در دستور هفته جاری مجلس پیام رهبر انقلاب: برائت از جلادان غزه به همه جهان تسری یابد انتشار فهرست کابینه دولت پزشکیان غیرواقعی است نامه نمایندگان به منظور درباره احکام بازنشستگان فرهنگی انهدام باند توزیع مواد مخدر در نوار مرزی جنوب غرب توسط سپاه پاسداران برنامه تبلیغات انتخاباتی نامزدها در صدا و سیما امروز شنبه 26 خرداد رهبر انقلاب: برائت امسال باید فراتر از موسم حج در همه‌ جای جهان تسرّی یابد حمایت خاتمی از کاندیداتوری پزشکیان اطلاعیه جدید ستاد انتخابات صداوسیما درباره ماجرای نظرسنجی‌ها مخبر در تماس با پوتین: ايران مصمم به اجرای همه توافقات است

سرلشکر سلامی: ما به کمک جوانان از همه چالش‌ها عبور کرده‌ایم

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما در تاریخ انقلاب اسلامی از همه چالش‌ها و بحران‌های سهمگین به قوت جوانان عبور کرده‌ایم و جامعه ما با قوت در حال پیش رفت است.
تاریخ انتشار: ۱۲:۴۵ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - 2024 June 08
کد خبر: ۲۴۴۲۸۲

به گزارش راهبرد معاصر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران پیش از ظهر امروز (شنبه، ۱۹ خرداد) در دومین همایش روز ملی جمعیت در سپاه پاسداران که با حضور فرماندهان سپاه برگزار شد، گفت: سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) را تبریک عرض می‌کنم.


وی افزود: این دو یک تصویر از فضائلی هستند که خداوند در قرآن کریم مطرح فرموده است. حضرت علی (ع) را تصویر مردانه آیات قرآن و حضرت زهرا(س) را تصویر زنانه آیات قرآن عنوان کرده‌اند.


فرمانده کل سپاه با بیان اینکه انسان زیباترین و کامل‌ترین مخلوق هستی است که خداوند متعال از روح خود در او دمید، تصریح کرد: هنگامی که خداوند متعال انسان را آفرید از روح خود در او دمید و به فرشتگان امر کرد که بر او سجده کنند یعنی انسان به قدری دارای فضیلت است که شایسته سجده فرشتگان است.


وی افزود: هنگامی که ابلیس از سجده بر انسان که روح خداوند در او دمیده شده است امتناع کرد، مغضوب خداوند شد چون خداوند برای یک انسان به اندازه تمام بشریت از ابد تا ازل ارزش قائل است.


سرلشکر سلامی گفت: انسان خلیفه خداوند بر روی زمین است و این ارزش بسیار والایی است که اگر یک انسان بدون حجت شرعی کشته شود قتل او معادل با قتل تمام بشریت است. یک انسان ارزش یک نصیب بی‌انتها و تکرار ناپذیر را دارد.


وی ادامه داد: بهانه‌هایی مانتد ترس از تأمین معاش که بشر برای عدم ازدواج و عدم فرزندآوری مطرح می‌کند، همه به زیبایی از سوی خداوند پاسخ داده شده است. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید هیچ جنبنده‌ای در عالم نیست که خداوند رزق او را بر خود واجب کرده باشد. به همین دلیل هنگامی که همه افراد ازدواج می‌کنند وضعیت زندگی آن‌ها بهتر از گذشته می‌شود. البته با افزایش فرزند در خانواده‌ها نیز بهبود معیشت آن خانواده نیز بیشتر می‌شود.


فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار کرد: خداوند در فرازهای بسیار زیادی به ارزش انسان و خلقت انسان پرداخت و انسان می‌تواند اقطار آسمان‌ها و زمین را طی کند چون خداوند فضیلت‌های بسیاری را در وجود او قرار داده است. بنابراین اگر از جنبه الهی به مسئله خانواده و جمعیت و تکثیر نسل فکر کنیم همه این حرکت زیبایی الهی و در مسیر سنت و اراده خداوند است.


وی با بیان اینکه جوانی جمعیت موضوعی است که از ابعاد دیگری نیز به آن پرداخته شده است، ادامه داد: جامعه بر اساس هویت نسل جوان خود تعریف می‌شود و آینده بر اساس فضای ذهنی و آرزوها و آرمان‌های جوانان موجود شکل می‌گیرد. یعنی جوان احساس هویت و ساخت شخصیت هر جامعه است اینکه دشمنان ما نیز نقطه مرکزی تهاجم خود را روی قلب‌ها و ذهن‌های جوانان ما قرار داده‌اند به جهت این است که می دانند همه واقعیت های بیرونی در کشور و جامعه منتج و بازتاب و پژواک واقعیت های درونی ذهن و قلب جوانان یک جامعه است.


فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه انگیزه، شوق آفرینی، امید و حرکت همه از خصوصیات جامعه جوان است،تصریح کرد: ما در تاریخ انقلاب اسلامی از همه چالش‌ها و بحران‌های سهمگین به قوت جوانان عبور کرده‌ایم، نه فقط جوانان بلکه خانواده‌های جوان و پر تعداد چون جامعه‌ای که جوان نباشد میل ایثار، فداکاری و گذشت را از دست می‌دهد. یعنی هنگامی خانواده‌ها پر تعداد می‌شوند آن‌گاه میل ایثار، فداکاری و گذشت افزایش می‌یابد.


وی افزود: جنگ با جوانان به پیش رفت. یعنی هنگامی که جوانی به شهادت می‌رسید جوان دیگری پرچم را برمی‌داشت و به کمک جوانان در جنگ بر دشمن پیروز شدیم. البته در عرصه تحریم‌ها نیز به کمک جوانان و دشمن غالب شدیم وگرنه امکان پیروزی بر دشمن وجود نداشت.


سرلشکر سلامی با بیان اینکه امکان ندارد با جامعه پیر مقابل دنیای قدرتمند ایستاد، خاطرنشان کرد: اگر نرخ رشد جمعیت تصاعدی نشود جامعه پیر می شود، جامعه پیر محکوم به فناست. با جامعه جوان و با نشاط همه مسائل حل می شود و جامعه استحکام پیدا می کند./ فارس

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده