انصارالله: به حمایت از غزه با قدرت ادامه می‌دهیم-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

انصارالله: به حمایت از غزه با قدرت ادامه می‌دهیم

دفتر سیاسی جنبش انصارالله با محکوم کردن جنایات شنیعی که دیروز ارتش اشغالگر علیه غیرنظامیان در اردوگاه الشاطی و محله التفاح غزه مرتکب شد تاکید کرد یمنی‌ها به هیچ وجه از حمایت از مردم و مقاومت فلسطین دست نمی‌کشند و با همه امکانات مقابل دشمن می‌ایستند.
تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۲۴۶۵۹۷

به گزارش راهبرد معاصر،  دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای در واکنش به جنایت‌های وحشیانه‌ای که ارتش رژیم صهیونیستی دیروز در اردوگاه الشاطی و محله التفاح غزه انجام داد، با صدور بیانیه اعلام کرد: جنگ نسل کشی صهیونیست‌ها علیه فرزندان ما در نوار غزه ادامه دارد و آخرین مورد آن دو کشتار هولناک در اردوگاه الشاطی و محله التفاح بود.

 

در بیانیه انصارالله به این منظور آمده است: تجاوزات وحشیانه اشغالگران علیه غزه برای دویست و شصتمین روز متوالی، هرگز حمایت یمنی‌ها از مردم و مقاومت فلسطین را تضعیف نخواهد کرد.

 

دفتر سیاسی انصارالله افزود: ما مجدداً جنایت‌های وحشیانه صهیونیست‌ها علیه مردم فلسطین را محکوم و بر اهمیت ادامه حمایت از این مردم و استواری آنها در برابر دشمن اشغالگر، با استفاده از همه امکانات موجود تاکید می‌کنیم.

 

این جنبش با تاکید بر هماهنگی بیشتر یمن در چهارچوب محور مقاومت و همچنین همه آزادگان جهان برای کمک به توقف جنگ نسل کشی علیه غزه تصریح کرد: ما همچنین حملات تجاوزکارانه آمریکایی- انگلیسی به یمن را به شدت محکوم می‌کنیم و تجاوزات آمریکا و انگلیس به یمن جدا از جنگ نسل کشی علیه نوار غزه نیست.

 

در ادامه این بیانیه آمده است: متجاوزان به یمن همان طرف‌هایی هستند که در جنایات مستمر نسل کشی علیه مردم فلسطین در غزه دست دارند. هدف متجاوزان به یمن ، حمایت از رژیم صهیونیستی، منزوی کردن مردم فلسطین و مجازات کسانی است که از این مردم حمایت می‌کنند.

 

این بیانیه بعد از آن صادر شد که ارتش رژیم اشغالگر در دو جنایت وحشیانه در محله التفاح و اردوگاه الشاطی غزه دست کم 50 فلسطینی را به شهادت رساند و ده‌ها تن را زخمی کرد.

 

بعد از ظهر دیروز صهیونیست‌ها محله التفاح و اردوگاه الشاطی در غزه را هدف حملات وحشیانه هوایی و توپخانه‌ای خود قرار دادند که در جریان آن تعداد زیادی از خانه‌ها کاملاً ویران شد و ده‌ها نفر که اغلب آنها زن و کودک بودند به شهادت رسیدند.

 

در راستای ادامه حمایت از مردم و مقاومت غزه، نیروهای مسلح یمن و مقاومت اسلامی در عراق از انجام دو عملیات مشترک ضد صهیونیستی خبر دادند.

 

بر این اساس، نیروهای مسلح یمن و مقاومت اسلامی عراق در دو عملیات مشترک 4 فروند کشتی را در بندر حیفای اشغالی و یک کشتی را در دریای مدیترانه که به سمت بندر حیفا حرکت می‌کرد مورد هدف قرار دادند.

 

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح درباره جزئیات این عملیات اعلام کرد که در اولین عملیات، 4 کشتی در بندر حیفا که متعلق به شرکت‌هایی بود که ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کرده بودند، از جمله دو کشتی حامل سیمان و دو کشتی باری هدف قرار گرفتند.

 

به گفته یحیی سریع، در عملیات دوم، کشتی"Shorthorn Express" در دریای مدیترانه که در حال حرکت به سمت بندر حیفا بود مورد هدف قرار گرفت.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد که این دو عملیات با تعدادی پهپاد انجام شد و مستقیماً به هدف اصابت کرد و تلفات وارد شده به دشمن دقیق و مستقیم بود.

 

یحیی سریع همچنین تاکید کرد که نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوز اشغالگران علیه غزه و رفع کامل محاصره این منطقه، به عملیات‌های نظامی مشترک خود با مقاومت عراق در حمایت از ملت فلسطین ادامه خواهند داد./ تسنیم

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده