سقوط راکت ماهواره‌بر چینی بر روی منطقه‌ای مسکونی-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

سقوط راکت ماهواره‌بر چینی بر روی منطقه‌ای مسکونی

براساس ویدئویی که در شبکه اجتماعی چینی «ویبو» فراگیر شده، بقایای پیشران یک موشک چینی در نزدیکی یک منطقه پرجمعیت در این کشور سقوط کرده است، اما گزارشی از آسیب جانی تاکنون منتشر نشده است.
تاریخ انتشار: ۱۷:۵۵ - ۰۳ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 23
کد خبر: ۲۴۶۶۸۶

به گزارش راهبرد معاصر؛ موشک لانگ مارچ دوسی (Long March ۲ C)، حامل ماهواره SVOM، از مرکز پرتاب ماهواره شیچانگ (Xichang) در ساعت ۳:۰۰ بامداد به وقت منطقه زمانی شرقی (۱۰:۳۰ به وقت ایران) در روز ۲۲ ژوئن (دوم تیر) پرتاب شد.

به نقل از اسپیس‌نیوز، با وجود پرتاب موفقیت آمیز، ویدئویی که در شبکه اجتماعی ویبو فراگیر شده نشان می‌دهد که بقایای موشک اندکی پس از پرتاب بر فراز یک منطقه پرجمعیت سقوط کرد. ماموریت SVOM، همکاری بین اداره ملی فضایی چین (CNSA) و مرکز ملی مطالعات فضایی فرانسه (CNES بود که با هدف بررسی تشعشعات پرانرژی ناشی از انفجار‌های پرتو گاما با استفاده از ابزار‌های علمی پیشرفته فرانسوی و چینی به فضا پرتاب شد. این ابزار‌های علمی شامل تلسکوپ میکروکانالی اشعه ایکس (MXT) و یک تلسکوپ تخصصی متمرکز بر اشعه ایکس است.

انفجار‌های پرتو گاما انفجار‌های شدید انرژی الکترومغناطیسی هستند که تصور می‌شود در هنگام مرگ ستارگان عظیم یا برخورد بین آنها رخ می‌دهد. درک این پدیده‌ها می‌تواند درکی در مورد تکامل ستاره‌ها و تشکیل سیاهچاله‌ها ارائه دهد.

سقوط پیشران موشک در نزدیکی شهرستان گایدینگ در استان گوئیژو چین رخ داده است.

با سقوط این بقایا از آسمان، مردم در منطقه برای حفظ ایمنی خود در حال فرار هستند. موشک لاگ مارچ دوسی از پیشرانه هایپرگولیک، تتروکسید نیتروژن و دی متیل هیدرازین نامتقارن (UDMH) استفاده می‌کند که سمی هستند و در صورت تماس می‌توانند خطراتی برای سلامتی ایجاد کنند.

مقامات معمولا هشدار می‌دهند و مناطقی را که در معرض خطر تلقی می‌شوند در طول پرتاب‌ها تخلیه می‌کنند تا صدمات احتمالی را کاهش دهند. پرتاب SVOM بیست و نهمین پرتاب چین در سال را رقم زد که بخشی از یک برنامه گسترده‌تر برای انجام حدود ۱۰۰ پرتاب در سال ۲۰۲۴، از جمله ماموریت‌های تجاری است. / ایسنا

مطالب مرتبط
ارسال نظر
تحلیل های برگزیده