ابراز نگرانی شولتز از پیروزی راستگرایان در انتخابات فرانسه-راهبرد معاصر
واکنش روسیه به تصمیم آمریکا برای استقرار سامانه موشکی در آلمان سید حسن نصرالله: هدف غرب لطمه زدن به ارزش‌های مرتبط با جهاد، شهادت و مقاومت بود واکنش ایران به ادعای استفاده از تسلیحات تهران توسط یمن آمریکا تحریم‌هایی را علیه رژیم صهیونیستی اعمال کرد طعنه رهبر انصارالله به فرار ناو آمریکایی: شما از شیر غران، گریخته‌اید، نه یک موش! نتانیاهو: هر توافقی باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ بازگردد موافقتنامه جامع همکاری ایران و روسیه بزودی امضا می‌شود استقرار سفیر جمهوری آذربایجان در تهران در آینده نزدیک حماس: تاکنون هیچ خبر جدیدی درباره مذاکرات به ما داده نشده است سرنگونی پهپاد رژیم صهیونیستی در شمال نوار غزه قالیباف و پوتین دیدار کردند سرویس اطلاعات خارجی روسیه: واشنگتن به دنبال جایگزین برای زلنسکی است وضعیت زندانیان ایرانی محور گفت‌وگوی سفیر ایران و معاون وزیر دادگستری ترکیه واکنش کرملین به بیانیه پایانی نشست ناتو قرارداد یک میلیارد دلاری مراکش با رژیم صهیونیستی در بحبوحه جنگ در غزه

ابراز نگرانی شولتز از پیروزی راستگرایان در انتخابات فرانسه

صدراعظم آلمان از خطر پیروزی راستگرایان در انتخابات فرانسه ابراز نگرانی کرد.
تاریخ انتشار: ۰۸:۲۳ - ۰۴ تير ۱۴۰۳ - 2024 June 24
کد خبر: ۲۴۶۷۷۳

به گزارش راهبرد معاصر،  انتخابات پارلمانی در فرانسه و خط پیروزی راستگرایان در این انتخابات نگرانی نه تنها احزاب این کشور بلکه نگرانی کشورهای اروپایی را نیز به همراه داشته است.

 

بر این اساس، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان از خطر پیروزی راستگرایان در انتخابات پارلمانی فرانسه ابراز نگرانی کرد.

 

وی در این باره گفت: من درباره انتخابات فرانسه نگران هستم. من امیدوار هستم که مارین لوپن و حزب راستگرای فرانسه در این انتخابات پیروز نشوند. با این حال، این مسئله‌ای است که مردم فرانسه باید درباره آن تصمیم گیری کنند.

 

آلمان به عنوان موتور اقتصادی اتحادیه اروپا به شدت نگرانی رشد ملی گرایی در میان اعضای این اتحادیه است.

 

از آنجا که اتحادیه اروپا بر مبنای خوشبینی لیبرالی شکل گرفته است، ظهور راستگرایان و تقویت ملی گرایی می‌تواند منجر به تقابل میان ارزش‌های لیبرالی و منافع ملی شود. از آنجا که ملی گرایی قدرتمندترین ایدئولوژی در جهان محسوب می‌شود، در این حالت شکست لیبرالیست‌ها قطعی است.

 

این بدان معناست که خطر خروج اعضای بیشتری از اتحادیه اروپا وجود خواهد داشت. راستگرایان در اروپا طرفدار خروج از اتحادیه اروپا و اداره امور کشور براساس منافع ملی و باورهای رئالیستی هستند./ مهر

ارسال نظر
تحلیل های برگزیده